Usta Analist Bitcoin (BTC) Yatay Hareketine Aylarca Devam Edebilir

38

Kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC)’in boğa piyasasının önceki döngülerden farklı olduğunu söylüyor. Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in mevcut piyasa döngüsünün türünün tek örneği olduğunu belirtiyor.

Bitcoin boğa piyasası döngüsü öncekilerden farklı

Yeni bir strateji oturumunda Cowen, 456 bin YouTube abonesine Bitcoin (BTC)’in yüksek piyasa değerinin fiyatı dramatik bir şekilde hareket ettirmeyi neden zorlaştırdığını açıklıyor. Konuya ilişkin olarak Benjamin Cowen düşüncelerini şu şekilde ifade ediyor:

Her döngüde, eğriyi yukarı itmek gittikçe zorlaşacak ve bunun nedeni, yine, piyasa kapitalizasyonunun artması ve fiyatı artırmak için katlanarak daha fazla hacim gerektirmesidir.

Cowen, Bitcoin (BTC)’nin yatırım getirisi (ROI) kademeli olarak azaldıkça uzama döngüsü öngören bir model kullanır. Cowen konu hakkındaki görüşlerini şöyle açıklıyor:

Her zaman ilk etapta 100 bin dolarlık bir Bitcoin (BTC)’e işlemi için kurumlara ihtiyacımız olduğunu düşündüm. Bizi oraya götürmek için gereken hacim budur. Ben her zaman her kurumun 2021’de FOMO’ya (kaybetme korkusu) gideceğine ve hepimizin 2022’de satıp geri döneceğimize şüpheyle yaklaştım. Birkaç yıl içinde. Bunun böyle olacağını sanmıyorum. Bence birçok kurum akmaya devam edecek ve bu döngü, gördüğümüz diğer döngülerden biraz farklı olacak.

Bitcoin 2013 döngüsüyle birçok karşılaştırma yaptık. Bence 2013 döngüsüne benziyor ama önemli ölçüde uzadı. Bence asıl mesele, bu mevcut döngüde çeşitli hamleler arasındaki zamanın 2013’tekine kıyasla değişmiş olmasıdır. Aslında, son piyasa döngüsünden daha düşük ROI’lere geri döndük.

Cowen: BTC 30 bin doların altına düşebilir

Cowen, Bitcoin (BTC)’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmadığı ve ayrıca potansiyel olarak 30 bin dolar aralığının altına düştüğü birkaç ayı olabileceğini düşünüyor. Bununla birlikte, Bitcoin (BTC)’in mevcut piyasa döngüsünde başka bir “bacağı” kaldığını tahminlerine şu şekilde ekliyor:

2019’da yaptığımıza benzer bir bakış açısına sahip olacağımızı düşünüyorum, bir süreliğine ya aşağı ya da yanlara ineceğiz. Bu konsolidasyon aşamasını yaşayacağız ve ardından yolculuğumuzun bir sonraki ayağına devam edeceğiz. Buvarmak istediğimiz yer için sadece başka bir basamak olacak. Sürecin sonuna ilişkin gördüğüm şey bu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku