Popüler Kripto Para Analisti Büyük Piyasa Düzeltmesi İçin Uyardı

0 0

Kripto para analisti ve piyasa stratejisti Alex Saunders yatırımcıları büyük bir piyasa düzeltmesi için hazırlanmaya başlamaları konusunda uyardı.

Yakın tarihli bir YouTube paylaşımında Saunders takipçilerine bazı pozisyonlarını satarak ani bir piyasa düşüşüne hazırlandığını söyledi. Saunders lider kripto para biriminin uzun vadeli görünümünde yükselişe geçmesine rağmen yatırımcıları kısa vadeli kazançlarını korumak için kar almaya başlaması konusunda uyardı.

“Sadece grafiklerde gördüğüm her şeyi göz önünde bulundurarak oldukça büyük bir düzeltmeye ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.”

Saunders yatırımcıların çoğunun Bitcoin ve altcoin fiyatlarının ne kadar hızlı yükseldiğini fark edemediğini ve erken yatırımcıların özellikle son birkaç ayda 10 – 100 kat kazanç sağlayan küçük ölçekli projelere inanarak bunun hep böyle gideceğini sanmalarını büyük hata olarak gördüğünü belirtti.

Saunders küçük yatırımcıların etkisinin fiyatları etkilemeye yeterli olup olmayacağını sorgulayarak perakende yatırımcılara olan bağımlılığı reddetti. Bunun yerine bu piyasa döngüsünün kurumsal para tarafından yönlendirildiğini ve perakende yatırımcıların büyük olasılıkla içinde bulunduğumuz balonun sonu itibariyle geldiğini söyledi.

“Twitterda sürekli olarak insanların perakendenin daha yeni geldiğini söylediklerini duyuyorum. Perakende yatırımcıların piyasa değerine büyük etki etmeleri çok zor. Bu döngünün büyük kazanımları finans kurumları tarafından sağlanıyor.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku