ANALİST BİTCOİN FİYATINDADAKİ TOPARLAMAYI ZOMBİ RALLİSİNE BENZETTİ

0 0

17 Aralık günü hareketlenemeye başlayan kripto dünyası iyi bir yükselme yaşadı ve Bitcoin fiyatı birara 4200 dolar seviyesine dayandı. Aralık ayının başlamasıyla yaşanan düşüş bu hareketle yükselerek piyasayı dengelemiş oldu. Bununla beraber toplam hacim 40 milyar dolar değer kazanmış oldu.

Ünlü analist Alex Krüger attığı bir tweet ile 2019 yılında kripto piyasasının düzeleceğini söylesede son yaşanan hareketi bir zobi rallisine benzetti ve ekledi Şu anda FOMO(fırsat kaçırma korkusu) yok. Bu sıçramanın geçmiş günlerde yaşanan aşırı satımların bir nedeni olduğunu belirtti.

Bitcoin haftalık RSI değerlerine göre BTC’nin bir hafta önce 2016 üçüncü çeyreğinden bu yana en düşük değerde duruyor. O yüzden aşırı satıştan sonra tepki alımları piyasanın doğal refleksleri. O yüzden bu yaşanan düzeltmeden başka bir şey değil. Bu yükselişe boğa koşusu değil dense dense zombi yürüyüşü denebilir.

 

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku