Usta Analist Bitcoin (BTC)’de Seyir Anormal Derecede Hızlı İlerledi!

15

Bitcoin yatırımcıları arasında bir sonraki fiyat seviyesini ve fiyatların nereye gideceğini tahmin etmek için benimseme oranlarını kullanmaya dayalı bir gelenek vardır. Geçen yıl analistler, Bitcoin’in 2017’de neredeyse aştığı uzun zamandır beklenen bir fiyat işareti olan 20 bin dolar tahmin etti.

BTC 20 bin dolar seviyesine ulaşacak

Bitcoin (BTC) söz konusu geleneğe uygun bir şekilde tahmin edilen 20 bin dolar seviyesine ulaşacak. Ancak sonraki ay bu fiyat eşiğini çok hızlı bir şekilde üçe katlayarak daha iyi performans göstermeye devam edecek. Piyasa, yeni ulaşılan dönüm noktası için ne kadar heyecanlı olsa da bazı piyasa katılımcıları hala, Bitcoin’in hareket etme hızını gözlemleyerek, onu beklenmedik bir pazar nimeti olarak tanımladılar.

Bununla birlikte, Bitcoin’in mevcut hızı göz önüne alındığında, bazı analistler nihayetinde bunu boğa piyasası için bir lanet olarak görüyor. Fidelity Investments Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin rallisinin çok hızlı başlamış olabileceği görüşünü savunuyor.

Jurrien Timmer: Bitcoin (BTC)’de 5 dalgalı düşüş ortaya çıkabilir

Piyasayı uzun süredir teknik analist olarak gözlemleyen Timmer, Bitcoin (BTC)’in son fiyat hareketine ilişkin görüşünü paylaşıyor. Timmer, Bitcoin’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.870 dolarlık son zirvenin ardından “5 dalgalı bir düşüşün ortaya çıkabileceğini” fark etti.

Timmer’ın yukarıda açıkladığı gibi, ilk iki dalgadan sonra, aynı zamanda en büyüğü olarak sınıflandırılan üçüncü dalga da aynı şeyi takip etmeye meyillidir. Ardından 4. ve 5. dalgalar piyasaya ulaşacak ve ikincisi genellikle 1. dalgaya eşit olacaktır. Elliott Wave modeli mevcut Bitcoin piyasasına uygulandığında, 1. dalganın 3. dalgaya hareketi, Bitcoin’in 64.870 dolardan 30 bin dolara kadarki fiyatını içeriyor.

Analist: Bitcoin (BTC)’in 64 bin dolara varması beklenenden hızlı gerçekleşti

Aşağıdaki tweetlerde, analist 4. ve 5. dalga olduğuna inandığını açıklıyor. Bir önceki tweet’te JPMorgan’ın tahmin ettiği gibi Bitcoin (BTC)’deki bir sonraki dip seviyenin 23 bin dolardan 30 bin dolara yakın olacağını da sözlerine ekliyor.

Timmer, piyasa toparlanmayı sürdürmeden önce, daha fazla düşüş hareketin görülebileceğini kabul ediyor. Analist, Bitcoin (BTC)’in hızlı hareketinin bu duruşları nasıl etkilediğini açıklayarak şunları ifade ediyor:

Beni yanlış anlamayın: laik bir boğa olarak kalıyorum. Ancak benim S2F ve S-Curve modeli versiyonuma göre, 64k’ya yolculuk biraz fazla hızlıydı. Nisan ayında 68 bin olan yıl sonu hedefime zamanından önce ulaştım.

Son tweetinde, boğa piyasasının sürdürülebilirliğinin “ağaçların ara sıra ne kadar sarsıldığına” bağlı olduğunu iddia ederek, piyasanın şu anda bu noktada olduğuna kuvvetle inandığını da sözlerine ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku