Analist: 3 Altcoin SHIB’den Daha Fazla Umut Vaat Ediyor

180

Shiba Inu (SHIB) trend oluyor, ancak altcoin projeleri Terra (LUNA), Avalanche (AVAX) ve Decentraland (MANA)’yı daha yükseğe çıkarabilecek bazı heyecan verici katalizörler var. Shiba Inu’nun piyasaya sürülmesinden bu yana sadece iki yaz geçti ve meme kripto para, Elon Musk’ın ilgisinin ötesinde kullanım durumlarını artırmaya çalışıyor. Musk bir sonraki evcil hayvanı için farklı bir türe geçerse ne olur? The Motley Fool analistlerinden Rick Munarriz yatırımcıların Terra (LUNA) , Avalanche (AVAX) ve Decentraland (MANA)’ya yönelebileceğini düşünüyor. Bu üç altcoin’in neden ApeCoin’in birkaç yıl içinde olmak istediği alanlarda ustalaşmış olduğunu Kriptoarena.com olarak bu yazımızda daha ayrıntılı inceliyoruz.

Terra (altcoin LUNA)

Merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarında yükselen bir yıldız ve yatırımcılar geçen yıl değerinin beş kattan fazla arttığını gördüler. Terra hakkında hızlı bir arka plan, neden popüler bir kripto para birimi haline geldiğini açıklamaya yardımcı olabilir. Terra, TerraUSD (UST) stablecoin platformunun yerel token’ıdır. TerraUSD, mümkün olduğu kadar ABD dolarına yakın bir yerde sabitlenmeyi hedefleyen bir stablecoin’dir. Diğer para birimlerine bağlı başka Terra kaynaklı stablecoin’ler de var. Ayrıca proje, sınır ötesi değer değişimine ve anlık takaslara izin veriyor. Şu anda DeFi uygulamalarında taahhüt edilen varlıklarda veya toplam değer kilitli (TVL) yaklaşık 27 milyar dolarlık Terra var ve bu da onu DeFi zincirlerinde ikinci en popüler kripto haline getiriyor. Terra için zirvedeki kiraz, Cuma gecesi itibariyle 29 milyar dolarlık piyasa değerinin TVL’sinden biraz daha fazla olmasıdır. Buradaki DeFi çekiciliği, yatırımcıların Terra’nın geçen yıl tanıttığı Anchor tasarruf ve borç verme protokolü aracılığıyla TerraUSD üzerinde yüksek getiri elde edebilmeleridir.

Avalanche (altcoin AVAX)

Kripto işlemleri dünyasında hıza ihtiyaç vardır ve Avalanche’ın arama kartı, onun yıldırım hızında kesinliğidir. Kesinlik, bir kripto değişiminin tamamen tamamlanmasıdır. Avalanche, akıllı sözleşmeleri daha verimli hale getirmek için birbirine bağlı üç Blockchain kullanır ve bu Blockchain’lerin her biri, ölçeklenebilirlik veya güvenlik gibi özel bir göreve odaklıdır. Avalanche’ın TVL’de 10,7 milyar doları var ve bu onu gezegendeki dördüncü en popüler DeFi zinciri yapıyor. Katman-1 ağı ile verimliliği artırmak için kriptoya dayanan 198 farklı protokol bulunuyor.

Decentraland (MANA)

Kripto yatırımı risklidir ancak Decentraland, adını taşıyan popüler bir çevrimiçi topluluğa bağlı olduğu için hisse senedi yatırımcılarının takdir edebileceği bir isimdir. Decentraland piyasaya sürüldüğünde, kendisini kullanıcılarının sahip olduğu orijinal sanal dünya olarak faturalandırdı. Topluluğa ücretsiz olarak girebilirsiniz, ancak dijital geliştirme ve diğer varlıklarla ilgili deneyiminizi geliştirmek için Decentraland’ın MANA token’larına ihtiyacınız olacak. Ayrıca, oyundaki sanal arazi parsellerini kontrol eden bir NFT olan, daha az popüler olan ikinci bir kripto para birimi de var. Birkaç ay önce Decentraland topluluğu içinde aylık 300 binden fazla aktif kullanıcı vardı. The Motley Fool analistlerinden Rick Munarriz’e göre MANA, Ekim ayındaki yükselişinden bu yana sakin, ancak platformla ilgili uygulamalı deneyime sahip olan ve alaka düzeyinin artıp artmadığını görebilen yatırımcılar için ilgi çekici bir seçenek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fool.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku