5 Altcoin 2022’ye Damgasını Vurabilir!

168

Piyasaların geçen hafta gösterdiği yüksek volatiliteye bakılırsa, ‘’kripto kışı” henüz atlatılamamış gibi görünüyor. Bu nedenle kısa vadeli yatırımlardan bahsetmek için henüz çok erken. Ancak orta vade, bu yıl önemli büyüme potansiyeline sahip oldukça çekici birkaç altcoin projesi var. Kriptoarena.com olarak, 2022 yılının geri kalanına damgasını vurması beklenen 5 altcoin projesini inceliyoruz.

Polygon (MATIC)

Altcoin MATIC, düzenli olarak büyük yatırımcıların ilgisini çekiyor ve kripto piyasası yükselişe geçerse, diğerlerinden daha fazla kazanabilir. 2021’deki patlayıcı büyümesine rağmen, MATIC hala daha fazla değer kazanma potansiyeline sahip. 2021’de fiyatta yüzde 10,000’den fazla artış sağlamayı başaran MATIC’in, piyasa değeri şu anda 11,5 milyar dolar.

MATIC, öncelikle DeFi ekosisteminin yüksek beklentileri nedeniyle yıldan yıla büyüyen Ethereum altyapısı ile bağlantısı nedeniyle ilgi çekici duruyor. Polygon’un ölçeklendirme çözümleri, altcoin MATIC’in popülerliğini ve çekiciliğini artırıyor. Polygon ekibi geçen yıl NFT ekosistemi ve GameFi sektörüne odaklanan yeni bir bölüm olan Polygon Studios’u duyurdu. Yeni ve popüler sektörün gelişimi de MATIC’in değerini artırabilir.

Dijital varlıkların vizesi Solana

Bank of America tarafından, Solana’nın geleceği, “dijital varlıkların vizesi” olarak tanımlandı. Proje ekibi, bu yıl olası büyüme beklentilerine yer açan yol haritasının uygulanması üzerinde çok çalıştı. Önenmli gelişmeler arasında, halihazırda 10 milyondan fazla kullanıcıyı kendine çeken ve 23,5 milyar dolarlık cirosu ile en büyük NFT borsası olan OpenSea’nın takdirini kazanan Phantom cüzdanın piyasaya sürülmesi yer alıyor.

Nisan ayında Solana, OpenSea’de desteklenen blockchain’leri listesine eklendi. Solana’nın en büyük NFT platformu olarak tanıtılması, altcoin SOL’un fiyatını büyük olasılıkla artıracaktır.Solana, hem işlem işleme hızında hem de ücretlerde Ethereum’dan önemli ölçüde daha iyi performans gösteriyor.

Altcoin LUNA

Altcoin LUNA, artan jeopolitik gerilimler arasında toplumda yayılan söylentilerden yararlanabilir. Ekonominin tüm sektörlerinde büyük küresel markaların daha sık siyasi katılımı, Tether veya Circle gibi şirketlerin belirli bir ülkenin sakinlerinin cüzdanlarındaki fonları bloke etmelerinin teorik olasılığı bile piyasada şok dalgaları yarattı. .

Bu projelere bir alternatif, ihraççıların hesaplarındaki dolarlarla değil, akıllı sözleşmelerde dondurulan, kripto para varlıkları tarafından güvence altına alınan algoritmik stabilcoin’lerdir. Orta vadede, Dai (DAI) ve TerraUSD (UST)’nin popülaritesi artacak, ardından likiditede bir artış ve dolaşımdaki token arzı, artan varlıkları destekleyecek, dondurulmuş varlıkların hacimlerinde bir artışa yol açacak. Varlıkların dondurulması, açık piyasada arzın azalmasına neden olacak, arz ve talep arasındaki ilişkide bir dengesizlik yaratacak ve böylece orta ve uzun vadede Terra (LUNA) fiyatının büyümesine katkıda bulunacaktır.

Polkadot

DeFi sektörünün hızlı büyümesinden yararlanan bir diğer proje de Polkadot. Polkadot’un (DOT) değeri son 12 ayda yaklaşık yüzde 191 arttı. Önümüzdeki yıl, altcoin, değer kazanma rallisine devam edebilir. Sebeplerden biri, 2022’nin sonunda altcoin ağındaki ilk parachain müzayedesinin başlatılması olabilir. Polkadot’un parachain’i, Ethereum’un kusurlarını çözmek için geliştirildi ve işlemleri daha hızlı ve daha ucuz hale getirdi. Sonuç olarak, Polkadot, saniyede 1.000 işlemlik rekabetçi bir verim ile Ethereum’un birkaç rakibinden biri olarak kabul edilir.

Polkadot, yalnızca yatırımcılardan değil, aynı zamanda, projelerini orada başlatan teknoloji meraklısı kullanıcılardan da destek aldı. Platform, yatırımcılar ve hatta geliştiriciler dahil olmak üzere farklı kullanıcı kategorilerini platformu kullanmaya çekmeyi başardı.

Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK), hem DeFi’nin hem de özellikle oracles’ın geliştirilmesinden yararlanabilecek bir başka öncüdür. 2021 boyunca fonlarını bu altcoin projesine aktaran yatırımcıların beklentileri bu yıl gerçekleşebilir. Projenin geniş olanakları sayesinde, beklentileri harika görünüyor.

Sadece özel yatırımcıların değil, aynı zamanda büyük şirketlerin de bu hissi paylaştığı görülüyor, çünkü birçoğu ile ortaklıklar zaten yapıldı ve liste düzenli olarak güncelleniyor. Belki de gerçek şu ki, piyasada oracle’larla yakın çalışan çok az proje var.

Altcoin Dogecoin aya gönderilecek mi?

Altcoin DOGE, yalnızca topluluğun dikkatine bağlı olarak fiyatının devasa artması veya düşmesiyle en çok konuşulan kripto para birimlerinden biridir. Dogecoin, sadece yatırımcılardan oluşmayan çok güçlü ve benzersiz bir topluluğa sahip. DOGE, Elon Musk markasına yüksek oranda bağlanması nedeniyle topluluk, milyarderin kripto piyasasıyla ilgili yaptığı açıklamalara patlayıcı tepki veriyor.

Musk yakında hem gerçek hem de mecazi olarak aya bir token gönderebilir. Bu durumun küresel medyada da yer almasıyla, olay bir viral haline gelirse, DOGE fiyatı devasa yükselebilir. Dogecoin’in, son zamanlarda, zincir üstü hacimlerdeki baş döndürücü büyümesi, yatırımcıların mevcut seviyelerde Dogecoin fiyatına büyük ilgi gösterdiği anlamına geliyor. Bu nedenle, sermaye DOGE blockchain’ine akıyor olabilir ve DOGE için büyük bir yükseliş eğilimine işaret edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxempire
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku