Ana direnç seviyesinde değer kaybeden BTC, 13.000 Dolar seviyesini tutabilecek mi?

0 2

Bitcoin boğaları 26 Haziran 2019da 13.880 Dolarlık yüksek seviyeyi kırmadıktan sonra kaybedilen zemini yeniden kazanmaya çalışıyor.

Bu Bitcoinin 490 gün içinde ulaştığı en yüksek fiyat olurdu ancak ağır satış baskısı ve zayıflayan bir yükseliş trendi fiyatların 12 saatten daha kısa bir sürede % 7’nin üzerine çıkmasına neden oldu. Şu anda BTC yükselen bir kanal modelin içine geri döndü ve medyan çizgi direncinin altında kaldı. (aşağıdaki grafikte beyaz kesikli orta çizgi).

Veriler dünkü dik düzeltmeden bu yana kripto piyasasından 17 milyar Doların üzerinde bir miktar para çekildi ancak genel olarak küresel piyasa değeri hala daha düşük seviyelere çıkıyor.

Kısa vadede izlenecek BTC fiyat seviyeleri

4 saatlik BTC / USD grafiğinde mavi ile gösterilen 50-EMA çizgisinin Bitcoin düşüşünün alt kısmını başarıyla yakaladığı ve boğa yatırımcılarının medyan çizgisinde direnç göstermeden önce fiyatları 200 Dolara yükseltmesine izin verdiği görülüyor.

Bugün bu özel seviyenin korunması için ayıların birçok girişimde bulunmasına karşın son 3 mumun altındaki uzun fitiller boğaların daha fazla momentum taşıdığını gösteriyor.

Bu gücün devam ederek boğaların bu ilk engelin üstesinden gelmeyi başarmaları durumunda 13.300 Dolar ile 13.500 Dolar civarında bir sonraki direnç seviyesini görmek gerekiyor. Bundan sonra Bitcoin alıcıları son 6 gün içinde varlık için güçlü bir S/R seviyesi olan ana kanal direnci ile mücadele etmek durumunda kalacak.

Ayılar mevcut satın alma baskısının üstesinden gelmeyi başarırsa ve aşağı yönde ikinci bir atılım başlatırsa ilk ana destek bölgesinde (orta sarı çubuk) 13.050 Dolar civarında bir tepki ve ardından 12.950 Dolarlık ana kanal desteğinin görülmesi bekleniyor. Bu özel destek boğalar için güvenilir bir kaynak olduğunu kanıtlamış olan 50-EMA tarafından da güçlendiriliyor.

Bu alanın altına bakıldığında Bitcoin alıcılarının yeniden başlaması için güçlü bir dayanak sağlaması gereken 12.800 Dolar civarında ikinci bir ana destek bölgesi (alt sarı çubuk) bulunuyor.

RSI dün 490 günlük en yüksek seviyeye doğru yükselişin bu hafta ilk kez direnç çizgisini (sarı) kısa bir süre kırmayı başarsa da daha düşük seviyelerde devam ediyor. Bu gösterge çizgisinin önümüzdeki birkaç gün boyunca dikkatli bir şekilde izlenmesi gerekiyor; daha yüksek bir düşüşün görünmesi trendin tekrar güçlendiğinin erken bir göstergesi olabilir.

                                                                               BTC/USD 4 saatlik grafik

Toplam piyasa sermayesi: 400 milyar dolar
Bitcoin piyasa sermayesi: 245 milyar dolar
Bitcoin hakimiyeti: % 61.4

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku