amp quot Bitcoin in kesinlikle 12 bin dolara geri döneceğini düşünüyorum amp quot

0 0

 Yatırımcılar son düzeltmeyi daha düşük değerlerde satın alma fırsatı olarak gördüklerinden kripto piyasası için bir toparlanma yakın görünüyor.

 Geniş piyasa düzeltmesine rağmen temeller hem Bitcoin hem de Ethereum için hala yükseliş gösteriyor.

Madencilerin sattığı iddiasına rağmen Bitcoinin hashratei henüz değişmedi.

Ethereum ayrıca yüksek değişim çıkışlarına sahip belirtilen kullanıcıların tokenı DeFi veya soğuk depoya taşımak için satın aldıkları belirtilmişti.

Piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum veriler yatırımcıların BTC ve ETH biriktirdiğini gösterdiği için geri dönüş için zemin hazırlıyor.

Bir Sonraki Trend

Merkezi borsalardaki BTC dengesi Mart satışından bu yana istikrarlı bir düşüş trendi içindedir.

BTC’nin 11 bin doların üzerine çıkmasının yatırımcıları kar almaya ikna etmesi beklenirken durum böyle değil. Singapur merkezli QCP Capitale göre Bitcoinin son çöküşü madenci satışının bir sonucuydu.

Bitcoin türevleri borsası Phemex CEOsu Jack Tao Crypto Briefinge şunları söyledi:

“Son DeFi çılgınlığının ortasında son altı aydaki en güçlü Bitcoin satış çubuklarından birine de tanık olduk. 12 bin dolar seviyesinden hızlı düşüş balinaların ve madencilerin eylemleri de dahil olmak üzere bir dizi nedenden kaynaklanıyor olabilir. Fiyat dalgalanması İŞLEM hacimlerindeki keskin artışın arka planında meydana geldi ve bu satıcıların güçlü baskısına işaret ediyor. “

Buna rağmen dijital varlığın hash rate’i artmadı

Ethereum’un değişim akışlarıyla ilişkisi biraz daha karmaşık. DeFi kripto arzının yüzde 6sından fazlasını çeken ETH için ek bir talep kaynağıdır. Bununla birlikte borsalardaki ETH Glassnode başına altı ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Bu tokenların DeFiye mi yoksa soğuk cüzdanlara mı taşınacağı satılmadıkları sürece önemsizdir.

Yatırımcılar görünüşe göre ETHnin geri çekilmesini bekliyorlardı böylece akıllı sözleşme liderine yüklenebilirler.

 Aslında yatırımcılar BTC veya ETHlerini satmıyorlar. Bu düzeltme sırasında inançla ikiye katlanıyorlar.

Bu mutlaka kripto piyasasının dibe vurduğu anlamına gelmez. Ancak bu satıcıların buharının tükendiği ve alıcıların favori varlıklarını daha ucuz fiyatlarla toplamaya hazır oldukları anlamına geliyor.

Daha uzun vadeli fiyat grafikleri eğilimin hala yükselişte olduğunu gösteriyor. Haftalık mum 8800 doların altında kapanıncaya kadar da öyle kalacak.

 TradingView aracılığıyla Bitcoinin 8 bin 800 dolara yakın düşük seviyesi bozulmadan kalmalı.

Son düzeltmeye ve yatırımcı duyarlılığına verilen yanıt göz önüne alındığında bu senaryonun ortaya çıkması olası görünmüyor. Tao şunları ekledi:

“Bu fiyat düzeltmesi bu kadar uzun bir büyüme döneminden sonra piyasa için normal bir aşamadır. Bence mevcut düşüş eğilimine rağmen Bitcoinin kesinlikle 12 bin dolara geri döneceğini düşünüyorum. Peki ne zaman? Sadece piyasa söyleyecek. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku