Amerikan Kanser Derneği Krito Para Dünyasına Seslendi!

0 1

Amerikan Kanser Derneği kripto para bağış şirketi The Giving Block ile işbirliği yaparak devam eden bilimsel araştırma girişimlerini finanse etmek için 2021in başlarına kadar en az 1 milyon dolar toplamayı amaçlayan Kanser Kripto Para Fonunu kurdu.

Amerikan Kanser Derneğine göre kanser araştırmalarını finanse etmek için bağışlar 2020de yüzde 50 düşerek bu yüzyılın en düşük seviyesine ulaştı. Keskin düşüş COVID-19un ekonomik etkisine atfedildi.

 Dernen başkanı Jeff Klass şunları söyledi:

“Kripto para topluluğunun katkıları yeni bilimsel bulgular için çok önemli araştırma fonlarının yeniden kurulmasına ailelerimizin ve arkadaşlarımızın hayatlarını kurtarmak için daha iyi tedavi olabilmelerine yardımcı olacak.”

250 bin dolar veya daha fazla katkıda bulunan ilk kripto para bağışçısı fonu kendi adına veya sevdiği birinin adına yeniden adlandırma şansına sahip olacak. 10 bin dolar veya daha fazla veren bağışçılar fonun onur duvarında görünecek.

Fon Bitcoin (BTC) Bitcoin Cash (BCH) Ether (ETH) Litecoin (LTC) Zcash (ZEC) Gemini Dollar (GUSD) Basic Attention Token (BAT) ve Chainlinks LINK cinsinden bağışları kabul ediyor.

Kripto Para Dünyası Kanserle Mücadeleye Destek Veriyor 

Derken başkanı Jeff Klass “Misyonumuzda olabildiğince çok insanın bize katılmasını istiyoruz. Bunu yapmak için insanların kansere karşı mücadelelerinde gerekli olan her şeyi yapmak için hepimize görev düşüyor.” dedi.

The Giving Block hayır kurumu ve kripto para birimi arasındaki boşluğu doldurmak için çeşitli girişimlere öncülük ediyor. Şirket 18 Aralıkta Cointelegraph ile birlikte  blockchain sektörünün  en büyük isimlerinden bazılarını bir araya getirerek evsizlik Afrikadaki çocuklar açlık evsizler kanser eğitim ve afetler gibi hassas konularda bağış kampanyası yürüttü.  Bağış toplama etkinliği 175 bin dolarlık kripto para bağışları sağladı. Anonim olarak gönderilen en büyük bağış 56 BTC veya bugünün değerinde yaklaşık186 bin dolardı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku