Amerikalı Şirket Bitcoin (BTC) Değeri Olan Kağıt Banknotlar Basıp Tedavüle Sürmeyi Planlıyor

0 79

Bitcoin’in (BTC) dijital para olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün, Bitcoin fiziksel bir varlığa dönüşmek üzere olabilir.

Yeni kurulan bir şirket Bitcoin’i çevrimdışı işlemlere uygun hale getirmek ve teknoloji meraklısı olmayan kullanıcılar için, kripto para deneyimi kolaylaştırmak amacıyla ilk Bitcoin destekli banknotları yaratmaya çalışıyor.

Bu projeyi gerçekleştirmek isteyen şirketin adı Noteworthy. Şirket, ABD hazine bakanlığı bünyesinde yönetici olarak çalışmış Larry Felix ve Bitcoin Vakfı kurucu başkanı Peter Vessenes tarafından kuruldu.

Bitcoin: Eşler Arası Fiziksel Nakit Sistemi

Şirketin tek ve birincil odak noktası, Bitcoin’i gerçek fiziksel dünyaya getirmek gibi görünüyor, ancak ekip henüz bunu nasıl yapmayı planladıklarına dair somut bir örnek paylaşmadı. Bununla birlikte, tüm yönetim kurulu üyelerini ve resmi olarak paylaşılan açıklamalar, Noteworthy’nin teklifine çok sıcak bakıyor.

“Her bir banknot, güvenli bir kriptografik mikroişlemci ile donatılmış olarak ve banknot endüstrisinin en yüksek güvenlik özelliklerinin tümünü kullanacak. Şirketin banknotları, her bir kağıt paraya doğrudan işlenmiş olarak en yüksek düzeyde dijital güvenlik sağlarken, birinci sınıf para birimi gibi görünecek.”

Böylesine gelişmiş bir teknolojinin kullanılması, her bir benzersiz banknotun kopyalanmasını ve taklit edilmesini neredeyse imkansız hale getirir. Şirket’e göre, kağıt paralar resmi itibari banknotlarla aynı kalite ve güvenlik standartlarına sahip. Şirket şunu ekeldi:

“Dijital varlıklar daha yaygın hale gelirken, yine de fiziksel bir banknotun sağladığı güven düzeyinden, aşinalıktan ve erişilebilirlikten yoksundurlar.”

Ekip, diğer kripto para birimlerini temsil eden kağıt banknotlar üzerinde çalışma olasılığını da değerlendiriyor.

Bu İyi Bir Fikir mi?

Fiziksel bir Bitcoin fikri, uzun süredir birçok kripto para meraklısının yoğunlaştığı bir konu. En kritik kullanım durumlarından biri, sınırlı internet erişimi olan yerler için geçerlidir. Kesin olarak, bankasız nüfusun bol olduğu daha yoksul bölgelerde, internet erişimi çok zayıf olma eğilimindedir, bu nedenle, teknoloji olarak geri kalmış bu bölgelerde, kripto para birimlerinin yaygın hale gelmesinin şansı yoktur.

Bazı fiziksel Bitcoin girişimleri, gerçek para yaratımından çok koleksiyonlara yöneliktir. Örneğin, Titan Bitcoin gibi şirketler, içinde belirli miktarda Bitcoin bulunan bir cüzdanın anahtarlarını içeren hatıra paraları çıkarıyor, ayrıca bazı fonlar fiziksel olarak desteklenen kripto ETP’lerini denedi.

Bununla birlikte, gerçek para gibi bir hizmet programı henüz uygulanmadı. Eğer şirket bunu gerçekleştirise, farklı fırsatlar yakalayabilir.

Peter Vessenes, şirketin ekibine olan coşkusunu ve güvenini dile getirdi. Birisi Bitcoin banknotları yapmak isterse, bu şirketin doğru ekibe sahip olduğundan emin olmalı dedi. Vessenes şunları söyledi:

“Bu proje, dünyanın en iyi banknot takımını işe aldı. Bitcoin sektöründe çalışmaya başladığımda, 1 BTC’nin değeri 0.0005 dolar’dan daha düşüktü. Bugün 50 bin dolarlık bir banknotu tartışıyoruz. Bu inanılmaz bir şey! Larry, Manuela ve Thomas’ın bu projeyi hayata geçirecekleri için çok heyecanlıyım! ”

Bitcoin topluluğu bu fikri nasıl sindirecek? Bunu söylemek zor, çünkü birçok Bitcoin savunucusu gün geçtikçe nakitsiz bir toplum hayal ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in sadece yeni, farklı bir nakit sistemi olduğunu düşünürsek, fiziksel olmak çılgınca bir fikir olmayabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku