Goldman Sachs Yöneticisi Kripto Paralar ile İlgili Çarpıcı Açıklamalar Yaptı

0 75

Goldman Sachs, müşterilerinden dijital varlıklar için önemli bir talep görüyor, ancak bankacılık devi, düzenlemelerin yapılmasını desteklerken, bu talebi nasıl karşılayacağı konusunda emin değil.

Reuters ile yaptığı röportajda, Goldman Sachs Group Banka Başkanı ve Operasyon Direktörü John Waldron:”Müşteri talebi artıyor. Şu anda neler yapabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Çarşamba günü Wolfe Virtual FinTech isimli forum’da online olarak konuşan Waldron, ABD bankalarının fiziksel kripto para ticareti yapmalarını engelleyen düzenlemelerle başa çıkmaları gerektiğini ekledi.

Waldron, Goldman’ın düzenleyiciler ve Federal Rezerv ile dijital varlıkları nasıl saklayabilecekleri ve sanal para birimleriyle uğraşırken işlemlerini yöneten düzenlemelerin neler olduğu konusunda görüşmelerde bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Goldman Sachs’ın dijital varlıklar üzerine yaptığı bir müşteri anketi, bankanın ankete katılan varlıklı müşterilerin yüzde 40’ının şu anda kripto para birimlerine yatırım yaptığını gösterdi. Ayrıca, ankete katılanların yüzde 54’ü Bitcoin fiyatının 40 bin ila 100 bin dolar arasında olacağını tahmin ediyor.

Yönetici: “Pandemi önemli bir ivme kazandırdı. Daha fazla dijital ticaret ve dijital para kullanımı olacağına dair şüphe yok ”diye ekledi.

Kripto Kara Düzenlemeleri

ABD’deki kripto düzenlemeleri belirsiz kalsa da, SEC, sektörün bu tür varlıkları federal menkul kıymetler yasaları kapsamında tutup tutamayacaklarına dair netlik talepleri arasında komisyoncu-satıcı olarak çalışan kripto saklama görevlileri için  sınırlı bir rahatlama önerdi.

SEC tarafından önerilen kurallar, firmaların dijital varlıkları belirli koşullar altında korumalarına izin veriyor. Özellikle, beş yıllık bir süre boyunca, dijital varlık menkul kıymetlerini saklamak isteyen kuruluşlar, müşteri koruma kuralı kapsamında bir yaptırım işlemine tabi tutulmayacaktır.

İşletmenin mevcut federal yasalara nasıl uyacağını açıklayan SEC, bir kripto saklama kuruluşunun “müşterilerin” tamamen ödenmiş ve fazla marjlı dijital varlık menkul kıymetlerine fiziksel olarak sahip olması gerektiğini söyledi. ”

Ek olarak, kripto odaklı bir broker-bayi, işini dijital varlık menkul kıymetleriyle sınırlamalı ve ilgili menkul kıymet yasalarına uymalıdır.

Goldman Sachs yetkilileri, geçen hafta bankanın kripto para birimi ticaret masasını yeniden başlattığını bildiren planları doğruladı. Yatırım bankası, bu haftadan itibaren bitcoin vadeli işlemleri ile ilgilenmeye başladı.

By gelişme, varlığın ana akım olarak benimsenmesinde bir başka önemli kilometre taşını temsil ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku