Amerikalı Genç Bu Altcoin Sayesinde 33 Yaşında Dolar Milyoneri Oldu!

0 245

ABD’nin Los Angles şehrinde yaşayan Glauber Contessoto, 15 Nisan saat 18: 00’da Dogecoin (DOGE) sayesinde dolar milyoneri oldu.

33 yaşındaki Contessoto, CNBC’nin ”Make It” adlı programına: “Bütün gece ekranıma bakıyordum ve gözlerime inanamadım” dedi.

Reddit gurubunda şaka kripto para birimi Dogecoin’i öğrendikten sonra Contessoto, 5 Şubat’ta yaklaşık 4,5 sentten fiyatlandırıldığında Dogecoin’e 180 bin doların üzerinde yatırım yaptığını söyledi.

Neden Dogecoin?

Birincisi, yatırımcı, Dogecoin’in 2013’te bir şaka olarak yaratılmasından bu yana temeli önemli ölçüde büyüdüğü için dijital parayı çevreleyen Reddit topluluğunu sevdi.

Contessoto, ayrıca birçok Dogecoin sahibi gibi, “birikimlerimi Dogecoin’e yatırmamın bir nedeni, kripto para birimi hakkında defalarca tweet atan Elon Musk oldu” dedi. Contessoto, Musk’ın Dogecoin’i destekleyen tweet’lerinin ciddi olup olmadığı belirsiz olsa da, “Adamın bir dahi olduğunu düşünüyorum” diyor.

Her şeyden önce, Contessoto, Dogecoin’in büyümesi konusunda oldukça iyimser ve coin’in gelecekteki aile nesillerine geçecek “kuşaksal bir zenginlik” oluşturmasına yardımcı olabileceğini düşüyor. Contesotto şunları ekledi:

“Gerçekten fakir büyüdüm. Bu yüzden bu benim için çok büyük bir olay.”

Los Angeles’ta bir müzik şirketinde çalışan Contessoto, Dogecoin satın almak için düzenli geliri olmadığını, bu yüzden büyük bir risk aldığını söylüyor. Contessoto sadece tüm birikimlerini kullanmakla kalmadı, aynı zamanda Tesla ve Uber hisseleri de dahil olmak üzere sahip olduğu tüm hisseleri sattı ve uygulama aracılığıyla Robinhood’dan borç alarak Dogecoin’e yatırım yaptı.

”Sonunda Sıfıra Çakılacak”

Arkadaşları Dogecoin yatırımını eleştirdi ve dikkatli olması için onu uyardı.

Arkadaşlarından biri: “Dostum, bu bir balon ve eninde sonunda sıfıra çakılacak.” dedi.

Uzmanlar, oldukça spekülatif ve sosyal medya algılarına dayanan Dogecoin’e benzer şekilde şüpheyle yaklaşıyorlar. Yatırımcıların iflas edebileceği konusunda uyarıyorlar.

Örneğin, bir kripto boğası ve Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz Salı günü CNBC’nin “Squawk Box” a yaptığı açıklamada, Bitcoin’in “12 yıl süren ve büyüyen iyi düşünülmüş, iyi dağıtılmış bir değer deposu” olduğunu söylerken, Dogecoin’in kelimenin tam anlamıyla tüm arzın yüzde 30’una sahip iki adamı olduğunu ve tehlikeli olduğunu söyledi.

Ayrıca uzmanlara göre Dogecoin, Bitcoin gibi bir arz sınırına sahip değil, tüm bunlar onu çok daha riskli bir yatırım haline getiriyor.

Yine de Contessoto yatırım planlarına sadık kaldı ve ardından kripto para birimini elinde tutmaya devam etti.

Yaklaşık iki ay sonra, 15 Nisan gecesi Dogecoin fiyatı yükselmeye başladı. CoinGecko’ya göre dogecoin o hafta yüzde 400 arttı ve 16 Nisan’da 49 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştığı için olasılıklara meydan okudu. Dogecoin nihayetinde 45 sentlik rekor bir yüksekliğe ulaştı.

Bazıları, rallinin, kripto para borsası Coinbase’in 14 Nisan’da halka açılmasının bir sonucu olduğunu ve bunun da Bitcoin ve Ether fiyatlarında bir artışa yol açtığını düşünüyor. Diğerleri, Dogecoin’in fiyat artışını, Musk’ın popüler tweet’lerine bağlıyor.

Satmayı Düşünmüyorum

Durum ne olursa olsun, Contessoto bunun Dogecoin yatırımının 1 milyon doları aştığı anlamına geldiğini fark etti.

”Bunun için heyecanlandım. Reddit’te çok yeniydim, bu yüzden bir mesaj paylaşmak istedim ”diyor.

Ertesi gün, Contessoto, iUsedToCallDogeDodge kullanıcı adı altında, subreddit r / Dogecoin’de şunları yazdı . “Hey millet az önce Dogecoin milyoneri oldum” yazdı ve Robinhood’daki dogecoin varlıklarının 1.081.441,29 dolar bakiyesini gösteren bir ekran görüntüsünü ekledi.

Bu, kripto para birimi için alışılmadık bir artış olsa da, Contessoto yakın zamanda satış yapmayı düşünmüyor.

“Planım, 10 milyon doları bulduğumda yüzde 10’unu satacağım,” dedi. Ona göre, “Dogecoin büyümeye devam edecek.”

Dogecoin Salı günü ivme kaybetmeye başladı ve şu anda CoinGecko’ya göre kripto para birimi yaklaşık 36 milyar dolarlık piyasa değeriyle yaklaşık 28 sentten işlem görüyor.

Düşüşe rağmen, Contessoto hala “1 milyon doların üzerinde geziniyor” diyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku