American Express de Kripto Piyasasına Giriyor

Abone Ol
American Express de Kripto Piyasasına Giriyor
Emre Boran
 • 18 Aralık 2020
 • Yazar:

  Küresel olarak kredi kartı çıkarmasıyla tanınan ve Merkezi New York'ta bulunan American Express kripto topluluğunu keşfetmek için bazı yeni planlar ortaya çıkardı. Firma, kripto para birimi ile ilgili hizmetleri keşfetmek için somut planları olan en büyük isimlerden biri konumunda.

  American Express, 2017 yılında Forbes tarafından dünyanın en değerli 23. markası seçildi. Bu haftanın başlarında Paypal ve Apple Pay, sektördeki duruşlarını açıkladılar ve marka desteğindeki son artış, özellikle Bitcoin'in son direnç noktasına ulaştıktan sonra, alanda biraz daha cesaretlendiriyor.

  American Express, FalconX'e Yatırım Yaptı

  Finans devi, FalconX'e yaptığı son yatırımlarla kripto topluluğunu kasıp kavurdu. FalconX, kripto ile ilgili temel hizmetleri sağlayan bir kripto ticaret topluluğu. Yeni yatırımların detayları açıklanmadı, ancak kaynaklar şirketin ticaret platformuna değerli bir miktar yatırım yaptığını iddia ediyor.

  İki finansal hizmet kuruluşu yakın zamanda yeni ortaklıklarını imzaladılar. Buna göre ortaklık, kredi kartı şirketinin kripto ile ilgili hizmetlerin keşfini barındıracak bir platform oluşturmasına yardımcı olacak. FalconX, önemli yatırımcıları kurumsal alıcılar olduğu için kripto alanında da büyük bir isim.

  Tanınmış firma olağanüstü bir piyasa değerine sahip. Piyasa kapitalizasyonunun tahmini fiyatı, 100 milyar dolar değerine ulaşmaktan sadece birkaç adım ötede. Büyük pazar, American Express'in, özellikle Fed'in para politikası nedeniyle kripto para birimine koşan yeni kurumsal alıcı dalgasıyla, endüstrinin bir parçası olmasını makul kılıyor.

  Kurumsal ve yüksek net değerli alıcılar, kıt malın neredeyse her parçasını yavaş yavaş alıyor. Varlığın yüksek volatilitesi nedeniyle bazı kısımlardaki isteksizliğe rağmen, bugünlerde piyasadan çıkan kripto para birimlerinin ağır parçalarıyla öne çıktığını pek kimse düşünmüyor.

  Enflasyondan korunma olarak kripto para birimi

  Dolaşımdaki nakit paranın azalmasıyla birlikte, endişe verici nakit enflasyonunu kontrol etmek için kripto kullanıldığına dair bir haber yok. İlginç bir şekilde, yeni ortaklıktan önce FalconX'in ticaret hizmetlerini genişletmek için kesin planları vardı. Yeni ortaklık ile kripto alanı, iki işletme arasında inanılmaz bir işbirliği bekliyor. American Express Başkanı Harshul Sanghi işbirliği hakkında konuştu ve FalconX'in ticaret platformları aracılığıyla uzaya basitlik getirdiğini açıkladı.

  Harshul, American Express'in ödeme ekosistemini anlamak için yeni girişimlere yatırım yapmakla ilgilendiğini ve dijital varlıklar ve para birimleri göz önünde bulundurularak kripto alanında devrim niteliğinde bir deneyim yaratma yolculuğunda borsaya destek verdiğini açıkladı.

  Ayrıca borsa, kurumsal alıcılar olan yeni alıcı türlerinin de girişinin olduğunu belirtti. Firma, alıcıların kripto alanını doldurmak için daha önemli bir gelire neden olarak dijital varlıklarda mevcut talebe yol açtığını belirtti. Kripto topluluğu, son ortaklıktan çıkacak yeni kripto tabanlı yenilikleri bekliyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  American express ile ilgili her şey

  American Express de Kripto Piyasasına Giriyor

  American Express de Kripto Piyasasına Giriyor

  Küresel olarak kredi kartı çıkarmasıyla tanınan ve Merkezi New York'ta bulunan American Express kripto topluluğunu keşfetmek için bazı yeni planlar ortaya çıkardı. Firma, kripto para biri...

  • 18 Aralık 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.