Amazon dan Dijital Ödemelerle İlgili Yeni Adım

0 0

Gelişmekte olan pazarlara girme çabası içinde olan Amazon Inc. “Dijital ve Gelişen Ödemeler (DEP)” içeren yeni bir ödeme sistemi uygulamaya hazırnanıyor

Proje henüz resmi olarak açıklanmadı ancak Amazon yayınladığı bir dizi yeni iş ilanıyla bunu ima etti.

“Yeni bir ödeme ürünü piyasaya sürmemize yardımcı olacak bir lider arıyoruz. İlk lansman ülkemiz Meksika olacak. Bu ürün müşterilerin prime video gibi ürünler ve hizmetler için alışveriş de dahil olmak üzere çevrimiçi hizmetlerden yararlanmalarına ve nakit paralarını dijital para birimine çevirmelerini sağlayacak.”

Bitcoin ve Ethereum Dahil Değil

Ödemelerde kullanılacak dijital varlığın türü belirtilmedi ancak perakende devinin Bitcoin veya Ethereum gibi kripto paralardan herhangi birini kullanması pek olası değil. İş ilanına başvuranların uygun teknoloji ve yerel AWS teknolojileri ile yeni sistemler tasarlama konusunda deneyimli olmaları gerektiğini belirtti.

Amazon ürünü önce Meksika’da piyasaya sürmeyi planlıyor ancak ikinci bir iş ilanı ürünün genel olarak gelişmekte olan pazarları hedeflediğini ve böylece daha fazla ülkenin takip edebileceğini ima etti.

CNBCye göre Amazon sahip oldukları amazonbitcoin.coma ek olarak. 2017de kripto para ile ilgili üç tane internet sitesi adı satın aldı: amazoncryptocurrency.com amazonethereum.com ve amazoncryptocurrencies.com. Bu şirketin sektöre olan potansiyel ilgisine dair söylentileri alevlendirdi ancak bütün bu girişimlerden hiçbir şey çıkmadı.

Quorada yayınlanan bir gönderide Rippleın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz şirketin yakın zamanda kendi dijital varlığını piyasaya süreceğinden veya mevcut kripto para birimi piyasasına gireceğinden şüphe duyduğunu dile getirdi:

“Ödemenizi aldığınız bir para biriminiz vergilerinizi ödemek zorunda olduğunuz bir para biriminiz kiranızı ödemek için kullandığınız bir para biriminiz yiyecek satın almak için kullandığınız bir para biriminiz olduğunu düşünün. Bu kafa karıştırıcı bir karmaşa olurdu. Para birimleri arasında dönüşüm yapmak için çok sayıda anlamsız ücrete tabi olmakla kalmazsınız aynı zamanda kiranızı ödemek için maaşınızın ne kadarını ödemeniz gerektiğini bilemezsiniz çünkü para birimleri değeri birbirine göre değişebilir. “

Amazon Coinleri

Şirketin kullanıcıların uygulamalar oyunlar ve uygulama içi öğeler için harcayabileceği kendi paraları var gibi görünüyor. Amazon Paraları 300 ila 50 bin arasında değişen miktarlarda gelir ve daha büyük miktarlar her zaman daha büyük indirimler sunar. Amazon coinleri 1 dolar = 100 coin olarak fiyatlandırılırlar ancak bunlar nadiren kamuoyuna duyurulmuş veya kripto para birimlerine benzetilmiştir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku