Günün Öne Çıkan Çarpıcı Kripto Para Haberleri (2 Şubat 2021)

0 4

 ABD’li yazılım şirketi MicroStrategy bugün 10 milyon dolar ödeyerek 33 bin 808 dolar ortalama fiyatla 295 BTC daha satın aldığını duyurdu. Gelişme şirketin resmi internet sitesi ve CEO Michael Saylor tarafından açıklandı. En büyük altcoin Ethereum (ETH) kripto para borsası Binanceda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.487 doları geçerek 1.500 doları gördü. Kripto para birimi son 24 saatte yüzde 8in üzerinde artış gösterdi. Piyasa değeri şu anda 167 milyar dolar seviyesinde.

Önde gelen kripto para işlem platformu eToronun CEOsu perakende yatırımcıların 2020nin başından bu yana Teslanın 10 kat artan kazancının arkasındaki unsur olduğunu öne sürdü. Bitcoin Ocak ayında Google arama hacminde Teslayı geride bıraktı. Ünlü analist Willy Woo Bitcoinin benimsenme oranının 1990lardan itibaren interneti taklit ettiğini iddia etti.

Robinhood CEOsu İfade Verecek 

Geçtiğimiz haftaya damga vuran GameStop hisselerinın fiyat hareketleriyle ilgili olarak alım ve satım işlemlerine kısıtlama getirilmesinden ötürü Robinhood şirketinin CEO’su Vlad Tenev 18 Şubatta ABD Temsilciler Meclisi Finans Komisyonu’nun önünde ifade verecek. Oturuma Robinhood’un hareketlerinden şüphe duyduğunu ve konuyla ilgili endişelendiğini belirten kongre üyesi Maxine Waters başkanlık edecek.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez geçtiğimiz günlerde eyalet sakinlerine maaşlarını Bitcoin veya diğer kripto para birimleriyle alma seçeneği vermeyi düşündüğünü açıkladı. Bu vergilerin ve hizmetlerin Bitcoin aracılığıyla ödenmesi olasılığına ilişkin son açıklamasını takip ediyor. Belediye başkanı ayrıca kampanyasını desteklemek için Bitcoin aracılığıyla bağış toplamayı da düşünüyor.

XRP Yine Delist Edildi

PrimeXBT bugün erken saatlerde yapılan bir duyuru ile XRP/USD XRP/BTC işlem çiftlerini kaldırdıklarını bildirdi. Böylece kripto para borsası Ripple (XRP)’ı liste dışı eden son borsa oldu. Delist işlemi 10 Şubat 2021 Çarşamba TSİ 18:00’den itibaren geçerli olacak.

Söz konusu duyuruya göre PrimeXBT “Ripple’ı çevreleyen önemli olayların” yanı sıra “varlığın birden fazla likidite sağlayıcılarının listesinden çıkarılması” nedeniyle varlığın ticaretini kaldırma ve durdurma kararı aldığını belirtti.

Stellar Geliştirme Vakfı (SDF) USDC’nin bugün Stellar ağında yayınlanmaya başlandığını duyurdu. Kullanıcıların artık Stellar tabanlı USDC’yi Stellar’ın merkezi olmayan borsasında anında kullanabilecekleri entegre cüzdanlar aracılığıyla herhangi bir Stellar hesabından erişebilecekleri ve Stellar’ın NGNT BRLT ARST EURT TZS ve ZAR gibi stabil kripto paralar dahil 9000’den vazla varlığa sahip ekosisteminde alım satım yapabilecekleri belirtild

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku