Amazon Ceo su Bezos un rekor serveti

0 0

Online alışveriş devi Amazon CEOsu Jeff Bezos yakın zamanda rekor servet seviyelerine ulaştı ve şu anda kriptonun en büyük varlığı olan Bitcoine yatırım yapan tüm spekülatif sermayeden daha fazla kişisel servet elde etti.

Bloomberg 1 Temmuz tarihli makalesinde “Bloomberg Milyarderler Endeksine göre daha önceki 4 Eylül 2018de 167.7 milyar dolar olan Amazon hisse senetleri % 4.4 artışla 2.878.70 dolar rekor seviyesine ulaşarak kurucunun servetini 171.6 milyar dolara yükseltti” dedi.

Bitcoin varlığın mevcut fiyat seviyesinde dolaşımdaki tüm BTCNİN değerini gösteren yaklaşık 166.4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip bulunuyor. Bezosun toplam net değeri bu sayıyı aşarak Bitcoinin diğer pazarlara ve hatta insanlara kıyasla nispeten küçük bir boyutunu ortaya koyuyor. Mayıs 2020de altının toplam piyasa değeri 8 trilyon dolar civarında yer aldı. 

Mevcut net değerinde dahi Amazonun milyarder CEOsu büyük olasılıkla dolaşımdaki tüm Bitcoini satın alamadı.

Genesis Miningin madencilik operasyonları başkanı Philip Salterde bulunan mevcut BTCyi satın alması mümkündür. Bununla birlikte faaliyet muhtemelen varlığın fiyatını artıracak ve piyasadaki likiditeyi kaldıracak. Ayrıca BTClerini satmak istemeyen insanlar olabileceği gibi Bitcoinlerini yıllar içinde kaybederek erişemeyecek insanlar da bulunacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku