Amazon Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Fiyat Patladı!
Amazon Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Fiyat Patladı!

Amazon Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Fiyat Patladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere son haftalarda kurulan ortaklıklar, birçok yatırımcının dikkatini çekiyor. Son olarak popüler altcoin projesi IOST, Web 3.0 geliştirmesini desteklemek için Amazon Web Services (AWS) ile stratejik ortaklığını duyurdu! Fiyat ise yükselişe geçti! İşte detaylar…

E-ticaret devi Amazon, bu altcoin projesi ile ortaklık kurduğunu duyurdu!

Twitter üzerinden yapılan duyuruya göre Internet of Services Token anlamına gelen IOST, merkezi olmayan finans (DeFi), non-fungible token (NFT), GameFi ve web3 tekliflerini AWS’nin web3 çözümleriyle entegre ederek geliştirmeye çalışacağı bir ortaklık duyurdu. Twitter üzerinden aktarılan son duyuruyla beraber ekip, bunun oyun-değiştirici değişim ve yeniliklere sahip bir ortaklık olduğunu aktardı. Duyuruya göre ağ, AWS’nin AI araçlarını ve merkezi olmayan internet mimarisini kullanacak.

Bildiğiniz üzere Amazon Web Services (AWS), bilgi işlem, depolama ve veritabanı, makine öğrenimi, yapay zeka, altyapı analizi ve Nesnelerin İnterneti gibi birçok hizmete sahip bir bulut bilgi işlem platformu olarak karşımıza çıkıyor. Global çapta en çok kullanılan bulut platformlarından biri olan Amazon Web Services, küresel veri merkezleri için 200’den fazla hizmete sahip ve bu hizmetleri sayesinde platform, yeni kurulan şirketler, büyük işletmeler ve devlet kurumları için birçok çeşitliliğe sahip, adil ve kapsayıcı bir ekosistem haline geldi.

AWS’nin global çaptaki büyük etkisi ve erişimi, güçlü ağ bilgi işlem gücü, yapay zeka araçları ve merkeziyetsiz BT mimarisinden yararlanan IOST, güvenli bir dijital ekonomik sistem oluşturmak için dünya çapında daha fazla geliştirici ekibi işe alacağını duyurdu. İki büyük firmanın yaptığı ortaklık, Web 3.0’ın tüm potansiyelini gerçekleştirmek için topluca çalışırken önemli bir kilometre taşı olarak görülüyor.

Bununla beraber IOST ekibi ortaklığa yönelik yaptığı açıklamada, “AWS altyapısının ve uzmanlığının desteğiyle, IOST ekosistemini genişletme ve güçlendirme becerimize güveniyoruz.” sözlerinde bulundu.

IOST yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı!

Bir diğer yandan IOST’a olan ilgi sadece bu ortaklıktan kaynaklanmıyor. 2019’daki ana ağ lansmanından bu yana ilgileri toplayan proje, Ethereum ağındaki yüksek ücretler ve daha yavaş işlem sürelerine meydan okuyarak büyük bir yatırımcı kitlesini kendine çekti. IOST anlık olarak 20’den fazla ülkede devamlı büyüyen 500 bin’den fazla üyeye sahip bir topluluğa, 400’den fazla node’a ve üst düzey bir staking ekosistemine sahip olan bir proje ve dünya çapında birçok şirketle ortaklığı bulunuyor.

IOST (Internet of Services Token), Amazon Web Services ile duyurulan ortaklık sonrası fiyat seviyesinde anlık yükselişlerle karşı karşıya kaldı. Token, son 24 saat içerisinde yüzde 10’un üzerinde değer kazandı ve anlık olarak 0,01200456 dolar seviyesinden işlem görüyor. Projenin son 24 saatlik en yüksek değeri 0,01269570 dolar seviyesinde bulunuyor. Piyasa değeri ise 225 milyon dolar değerinde.

IOST, Son 24 saatlik fiyat grafiği

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Amazon Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Fiyat Patladı!