Müjdeli Haber: Amazon Kripto Para ve NFT Girişimi Başlatıyor!
Müjdeli Haber: Amazon Kripto Para ve NFT Girişimi Başlatıyor!

Müjdeli Haber: Amazon Kripto Para ve NFT Girişimi Başlatıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bildiğiniz üzere kripto para dünyasına birçok ünlü firma ve kişiler günden güne yatırım yapmaya başladı. Bununla beraber dev şirketler, kendi aralarında bir NFT savaşına girdiler. Son olarak dev satış platformu Amazon, bir NFT ve kripto para girişimi başlatmak için harekete geçti. Şirket, sektöre atılım için büyük hazırlıklar içerisinde bulunuyor!  İşte detaylar…

Dev satış platformu Amazon NFT dünyasına giriyor!

Amazon, bir NFT girişimi başlatmak için harekete geçti. Son çıkan haberlere göre dünyanın en büyük perakende şirketlerinden biri olarak karşımıza çıkan Amazon, bir NFT girişimi başlatmak istiyor ve anlık olarak hazırlık aşamasında bulunuyor. Anonim kaynaklar ise Amazon’un önümüzdeki ilkbaharda da bir NFT girişimi başlatmak istediğini bildiriyor. Kaynaklardan ikisi, şirketin NFT uygulamalarına ve blockchain tabanlı oyunlara odaklanmasına işaret ederken, birçok yatırımcı heyecanlı.

Büyük Haber: Amazon Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu!

Haberlere ve iddialara göre Amazon, müşterilerinin blockchain dünyasına atılmakla kalmayıp blockchain tabanlı oyunlar oynayarak ücretsiz NFT’ler kazanmasına olanak sağlamak istiyor. Kaynaklara göre Amazon hala bu çabalarını geliştirme aşamasında olduğunu bildirirken, şirket böyle bir girişimi Nisan ayında açıklayabilir. Bu projeyi kimin yönettiği ise halen bilinmiyor.

Amazon Web3 dünyasına da ilgili!

Bir diğer yandan bir başka kaynaktan gelen veriler ise şaşırtıcı. Amazon’un son zamanlardaki farklı web3 girişimlerine dikkat çeken kaynak, araştırmaların başladığını aktardı. Hatta şirket, işe alım yaparken sektörler ilgili çeşitli ön koşullar da sunmayı düşünüyor.

Dev satış platformu Amazon’un Web Services departmanı, Web3 ve mühendisleri işe alırken, kripto veya blockchain ile sergilemediğini açıklamıştı. Şirket CEO’su Andy Jassy ise şirketin NFT satan şirketlere açık olabileceğini ve şirketin kripto para birimlerine karşı kötü yönlü bir tavır takındığını aktarmadı. Öte yandan hatırlayacağınız üzere ünlü isim Jassy, blockchain teknolojisinin dünyaya hakim olacağını aktarmıştı.

Amazon'dan Çarpıcı İş İlanı: Kripto Para ve Blockchain Uzmanları Arıyor!

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere Amazon Web Services, geçtiğimiz kısa bir süre önce Ava Labs ile ortaklığını açıklamıştı. Bu ortaklıkla beraber popüler altcoin projesi Avalanche ekosisteminin yerel token’ı AVAX’ta yaşanan yükselişler, yatırımcıların dikkatini çekmişti. Anlık olarak Amazon’dan konuyla ilgili henüz bir yanıt gelmedi.

Bununla birlikte birçok şirket daha Amazona ilgi gösteriyor. Amazon’un günden güne satış platformu olarak yükselişe geçmesi birçok hisse yatırımcısı tarafından da yakından takip ediliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Müjdeli Haber: Amazon Kripto Para ve NFT Girişimi Başlatıyor!