Altının nereye gittiğini bilmek istiyorsanız Bitcoin i takip edin

0 0

 Altın yatırımcıları değerli metalin nereye gittiğini bilmek istiyorsa bazı piyasa analistleri bu yatırımcıların bitcoini yakından izlemeleri gerektiğini söylüyor.

Bazı analistlere göre bitcoin veya altın arasındaki yatırım tartışması her iki varlık da şu anda aynı gelişmelere tepki gösterdiği için hızla ortadan kalkıyor: küresel para birimi değer kaybı yarışı.

Bitcoin Ekim ortasından bu yana yükseliyor ve beş hafta art arda kazançlar görüyor. Şu anda 15 BİN 432 $ dan işlem gören Bitcoin iki yılın en yüksek seviyesinde işlem görüyor.

Analistler altın gibi kripto para birimlerinin de COVID-19 salgınının harap ettiği küresel ekonomiyi desteklemek için finansal piyasalara pompalanan muazzam mali ve parasal teşvikten faydalandığını söylüyor.

Wells Fargo gerçek varlık stratejisi başkanı John LaForge “Bitcoine yeni altın demezdim çünkü binlerce yıldır bir değer deposu olan bir varlığı değiştiremezsiniz” dedi. “Ancak Bitcoin dijital bir değer deposu ve bu bazı yatırımcılar için önemli. Bitcoin ile altın arasındaki ilişki hiç bu kadar yüksek olmamıştı.”

Dragonfly Capitalin kurucusu Greg Harmon zenginlik depoları olarak bitcoin ve altınla ilgileniyor. Değerli metali yükselten kripto para birimi olduğunu da sözlerine ekledi.

“Altın çok daha yerleşik ve çok daha büyük bir pazar bu yüzden büyük bir hamle için yeterince zaman ayırmak zaman alacak. Bitcoin çok daha çevik. Altın okyanustaki bir süper tanker ve bitcoin bir sahil güvenlik gemisi.”

Celsius Networkün CEOsu Alex Mashinsky Bitcoinin ne kadar yükselebileceğine gelince bu hafta yaptığı röportajda önümüzdeki yıl fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyelerinde gördüğünü söyledi. Birçok emtia analisti altın fiyatlarının gelecek yıl da tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmasını bekliyor.

Kitco.comda kıdemli teknik analist olan Jim Wyckoff bitcoinin teknik tablosuna bakarak kripto para biriminin daha yükseğe çıkma yeri olduğunu söyledi.

“Fiyatlar günlük grafikte yükseliş eğilimi gösterdiği için boğalar güçlü teknik kontrol altında. Piyasanın zirvesinin yakın olduğunu gösteren erken grafik ipuçları hala yok” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku