Altındaki Düşüşün Sebebi Bitcoin mi?

0 3

Altının fiyatı düştüğünde Bitcoinin bununla bir ilgisi var mı? Altının fiyatı bugün yüzde 1.5in üzerinde düşerken Bitcoin fiyatı yüzde 2nin üzerinde düştü. Önceki hafta altının fiyatı yüzde 069 düşerken Bitcoinin fiyatı yüzde 084 düştü. Uzun dönemlerde işler farklı olsa da bu iki varlık da farklıdır. 2002-2012 arasında 50 haftalık MA boğa piyasasının çoğunda altın için destek görevi gördü. Bunun para biriminin mevcut düşüşü sırasında olup olmadığını görmek ilginç olacak.

 Bitcoin enflasyona karşı bir önlem olarak ortaya çıkabilir ancak bunun altın fiyatındaki düşüşle ​​hiçbir ilgisi olmayabilir. İki varlığın piyasa değeri arasındaki fark ikisi arasındaki herhangi bir korelasyonu reddedecek kadar keskindir. Bununla birlikte Bitcoinin oynaklığı ve çift haneli getirileri altın karşılaştırmasına yol açtı. Şu anda Bitcoinin piyasa değeri ABDdeki en iyi iki bankanın veya en iyi teknoloji hissesininkine eşdeğerdir. Altın fiyatındaki düşüşü Bitcoin ile ilişkilendirmek erken veya hatta hatalı olabilir.

Altın ve Bitcoin korelasyonu

Bitcoin için boğa durumu varlığın kıtlığı aktif arz veya talebi ve türev borsaları üzerine inşa edilmiştir. Altının ile Bitcoin ilişkisine dayanan bütün bir anlatı Bitcoinin fiyat keşfinde zirveye ulaşmada daha fazla gecikmeye yol açabilir.  Ticaret sistemleri iyi geliştirilmiş ve yaygın olarak mevcut olduğundan bu iki varlık benzer kitleleri hedefleyebilir. Bitcoin ve altını eşitlemek ve altının geri çekilmesinin Bitcoin fiyatındaki bir itişin göstergesi olduğunu tahmin etmek doğru olmaz.

Bitcoin Kasım 2020de tamamen altından bağımsız hale geldi ancak bu ters bir korelasyon anlamına gelmiyor. Buna kurumsal bir yatırımcı veya bir serbest fon yöneticisinin bakış açısından bakıldığında her iki varlık da kaçınılmaz dolar enflasyonundan koruma sağlarken her ikisi de dünyanın maksimum servetinin kontrolünü ele geçirmek için bir güce sahiptir. Altın tekrar değer kaybedebilir daha fazla düzeltmeyle karşılaşabilir ancak bunu Bitcoin için bir yükseliş sinyali olarak algılamak uzun vadede değilse bile kısa vadede büyük bir hata olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku