‘Altın’da bu nokta Bitcoin için yükseliş anlamına mı geliyor?

0 0

Bitcoin BitMEX ile ilgili olumsuz gelişmelerin bir sonucu olarak 10 bin 900 dolar dan düştükten sonra son birkaç gün içinde durgun fiyat hareketi gördü. Altın kısa bir süre sonra orta vadeli bir ölçekte önemli bir destek seviyesini yeniden almaya hazırlanabilir ve bu yukarıda belirtilen düzeltmeden sonra BTC fiyatını artırmaya yardımcı olabilir.

BTC yatırımcılarından biri yakın zamanda aşağıdaki tabloyu paylaştı ve bu tablo altın fiyatının önemli bir destek seviyesini yeniden almaya hazır olduğunu gösteriyor. Seviye son iki ayda üç farklı durumda destek olarak kaldı.

Altının bu seviyeyi yeniden kazanması iki piyasanın son aylarda oldukça ilişkili olduğu için muhtemelen Bitcoine yardımcı olacaktır. Analist altının yukarıda belirtilen desteği 1.900 dolar dan tekrar almasının 2.000 dolar a yükselme eğilimini tetikleyeceğini düşünüyor. Altın en son 2.000 doların üzerinde işlem gördü BTC 11.000 doların üzerinde ve 12.000 dolara yakın işlem görüyordu.

 Bu Alternatif Varlıkları Destekleyen Temel Prensipler

Bu varlıkların sahip olabileceği olumlu teknik eğilimleri destekleyen hem Bitcoin hem de altını yükseltmek için hazırlanmış temel eğilimler var.

DTAP Capital ve Gold Bullion Internationalın kurucu ortağı Dan Tapiero geçtiğimiz günlerde Avrupadaki yapısal deflasyonun Bitcoini yükseltebileceğini belirtti. Onun düşüncesi bu deflasyonun Avrupa Birliğindeki reel oranları diğer pazarlara göre daha yüksek hale getireceği ve böylece ABD dolarının göreceli değerini daha aşağıya çekeceği yönündeydi. Bitcoin ve altının her ikisi de ABD dolarındaki düşüşlere karşı bir koruma görevi gördüğünden bu eğilim şu alternatif varlıkları artırabilir:

“Avrupadaki büyük yapısal deflasyon Bitcoini destekliyor. Nominal oranlar negatif olsa bile Avrupa Birliği reel faiz oranlarının yükselmesine neden olur. Eski Avrupa Birliği bankalarını eziyor. Avrupa Merkez Bankası ayaklarını sürüyor ve belki de elleri bağlı. Avrupa Birliğinde reel oranlar ABDden daha hızlı yükseldikçe dolar düşüyor. “

İki varlığı Bitcoin ve altını artırabilecek diğer eğilimler arasında parasal teşvikin devam etmesi taahhüdü yer alıyor.

Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell geçtiğimiz günlerde % 2 enflasyon taahhüdünü ikiye katladı. Bunun için faiz oranlarının düşük tutulacağını söyledi.

Hem Bitcoin hem de altın  negatif faiz oranlarına sahip bir dünyada fırsat maliyeti düşürme fırsatına sahip varlıklar oldukları için fayda görecekler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku