Altın ve Dolardaki İyileşme Belirtileri, Bitcoin Rallisini Riske Sokar mı?

0 0

10T Holdingsin kurucu ortağı Dan Tapiero altın piyasasındaki 80 günlük bir düşüş döneminin ardından yakın vadede bir altın rallisinin olabileceğini belirtti..

 Altın ve dolardaki bir ralli Bitcoin fiyatını düşürür mü?

 Bitcoin Coinbase ve diğer bazı büyük borsalarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için son üç ayda güçlü bir ivme yakaladı.

 Ancak altın ve dolarda başlayacak bir toparlanma Bitcoin için bir düzeltme tehdidi olarak görülebilir.

 Tapieroya göre altın piyasasında şimdiye kadarki en büyük üç haftalık likidasyon yükseliş eğilimini artırıyor. Tapiero şunları yazdı:

 “Altın için muzzam bir yükseliş söz konusu. Şimdiye kadarki en büyük 3 haftalık tasfiye gerçekleşti. Zayıf eller temizlendi. 25 milyar dolar gelişmekte olan hisse senetlerine ve çok daha fazlası ABD hisse senetlerine gitti. Altından sadece 8 milyar dolar çıktı. Belki küçük bir miktar bitcoine geçti. BTC henüz bir makro varlık sınıfı olacak kadar büyük değil. Ama belki yakında olabilir”

 Bazıları orta vadede altının toparlanmasını Bitcoin için olumlu bir faktör olarak görebilir. Gün geçtikçe daha fazla yatırımcı BTCyi bir değer deposu olarak kabul etmeye başladığından altının yükselişi kripto para birimine faydalı olabilir.

 ABD hisse senetlerinin devasa yükselişi

 ABD borsası merkez bankasından gelen benzeri görülmemiş likidite nedeniyle yükselmeye devam ediyor. Ortalama enflasyon ve gevşemiş finansal koşulların birleşimi hisse senetlerini tüm zamanların en yüksek seviyesine itiyor.

 The Gold Observerda bağımsız bir finans araştırmacısı olan Jan Nieuwenhuijs ABD hisse senetlerinin 1987den beri en iyi ayını yaşadığını bildirdi.

 ABD hisse senetlerinin sürekli yükselişinin diğer riske açık ve riskten arındırılmış varlıkları yakın vadede daha olumsuz etkileme olasılığı vardır. Ayrıca bu öngörülebilir gelecekte hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların Bitcoine olan akışını da olumsuz etkileyebilir.

 Birçok yatırımcı Bitcoinin yakın zamanda reddedilmesinin ardından 18.600 dolar seviyesine düşme riskiyle karşı karşıya olduğuna inanıyor.

 Amsterdam Menkul Kıymetler Borsasındaki yatırımcılardan Michael van de Poppe BTCnin satıcıların güçlü tepkisiyle 19.100 dolardan düşüşünün daha büyük bir düşüşü olası kıldığını ve 18.600 dolar a düşme olasılığı arttığını” belirtti.

 Sonuç olarak analistler altının ve doların büyük bir toparlanma görmesini beklediklerinden Bitcoin düşüş riskiyle karşı karşıya. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku