Analistler, 20 Bin Dolar Seviyesinin Neden Psikolojik Bir Savaş Olduğunu Düşünüyor?

0 0

 Bitcoin son haftalarda muazzam bir performans sergiliyor. Bir haftadan kısa bir süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan19.920 dolara yükselen lider kripto para birimi hala 20 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmak için büyük bir mücadele veriyor.

 20 bin seviyesi büyük bir engel

 Analistlere ve yatırımcılar Bitcoinin 20 bin dolar dönüm noktasını geçmekte zorlanmasının nedeni şöyle açıklıyorlar: 20 bin dolar seviyesine çok yakın çok fazla satış emri var çünkü bazı Bitcoin sahipleri kısa vadeli satışlardan korkuyor. Bu fiyat noktası büyük önem arz etmektedir çünkü bu nokta piyasanın kabaca Bitcoin fiyatının iki ay içinde dört katına çıktığı ancak sonraki iki ay içinde yüzde 70 düştüğü yani en büyük fiyat düzeltmesi olan 2017nin sonundaki rallide kabaca zirveye çıktığı yerdir. .

 Hong Kong merkezli Babel Financein yatırım müdürü Simon Chen “Çok sayıda satıcı 20 bin dolar seviyesinin yakınında siparişler veriyor bu da hiç şüphesiz güçlü bir direnç seviyesi yarattı ve insanlar 2017 boğa piyasasında yaşananları baz alarak bu seviyede satış yapmaya çalışıyor.” dedi.

Bazı nalistlre göre bu rallinin 2017 ile benzerlikleri özellikle de bitcoinin yeni rekor fiyatlara dönüşme hızını göz ardı etmek zor.

Kripto para birimi şirketi Trade Terminalin yöneticisi Lingxiao Yang 20 bin dolar seviyesinin “birçokları için psikolojik savaş gibi” olduğunu belirtti. “Bitcoinin 14 bin dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkması sadece bir ay sürdü.”

Bununla birlikte Yang bu duygusal faktörün büyük ölçüde perakende yatırımcılarına yansıdığını ve daha fazla kurumun “dipten satın al” zihniyetinde olduğunu söyledi.

CryptoQuant kripto analiz sitesinden gelen veriler büyük bitcoin sahiplerinin veya balinaların borsalardan bitcoin çekmediğini gösteriyor.

CryptoQuantın CEOsu Ki Young Jun bir tweette “Balinaların BTC çekmemesi BTCnin satılmaya hazır olduğu anlamına geliyor” dedi. “Balinalar fiyatın yükseleceğini düşünürse çok miktarda BTCyi çekecekler.”

Bequant araştırma başkanı Denis Vinokourova göre 20 bin dolara yakın artan satış baskısının bir başka kanıtı artan sayıda “sarılmış” bitcoinin (WBTC) merkezi olmayan finansmandan (DeFi) “paketlenmemiş” olmasıdır.

Türev borsası Alpha5in kurucusu Vishal Shaha göre yeni Bitcoin yatırımcıları 15 bin ila 20 bin dolar aralığında tam olarak nereden satın aldıkları konusunda “belirsizlik içinde” olabilirler.

Shah alıcıların “sonraki 300 veya 400 puan hatta 1.000 puan konusunda endişelenmediğini  ve bunun olayların gidişatıyla ilgili.” olduğunu söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku