Altın ve Bitcoin Arasındaki Rekabet Nasıl Son Bulacak?

0 0

Ünlü yatırım bankası Bitcoinin popülaritesi arttıkça altının giderek güç kaybedeceğini bildirdi.

JPMorgan Chasedeki analistlere göre Bitcoinin rezerv varlık olarak artan kabulü altın üzerinde doğrudan bir etkiye sahip ve iki varlık arasındaki kurumsal dağılımda büyük bir değişim için zemin hazırlıyor.

Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere stratejistler Bitcoinin dijital altın anlatısının yatırımcıları muhtemelen zamanla altından uzaklaştıracağına ve iki varlık arasında fiyatta büyük bir farklılığa yol açacağına inanıyor.

Banka Bitcoinin aile ofislerinde tutulan varlıkların yalnızca yüzde 0.18ini oluşturduğunu altının ise borsada işlem gören fonların yüzde 3.3ünü oluşturduğunu söyledi. Bu verileri bir başlangıç ​​noktası olarak kullanırsak yatırım anlamında sadece altından BTCye meydana gelecek küçük bir yönelme külçe altın fiyatı için “büyük değişikliklere” yol açabilir.

Stratejistler Bloomberg tarafından yayınlanan müşterilere gönderilen bir notta şunları söyledi:

“Kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoinin benimsenmesi daha yeni başladı altının kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi ise çok daha ilerlemiş durumda. Bu orta ve uzun vadeli tez haklı çıkarsa altın fiyatı önümüzdeki yıllarda yapısal bir dalgalanmadan zarar görecektir. “

JPMorganın analizinin ötesine bakıldığında kurumsal Bitcoin alımının arttığına dair net kanıtlar var. Bir dijital varlık yöneticisi olan Grayscale Bitcoin ve Ethereuma rekor girişler kaydetti. Grayscale Paypal ve Cash App her gün çıkarılandan daha fazla BTC satın alıyor.

Veri toplayıcı CoinShares kripto para sermaye girişlerindeki son artış hakkında da bilgi verdi. Sadece dört hafta içinde Bitcoin ürünleri 14 milyar dolar absorbe etti. Bu arada altın 92 milyar dolarlık rekor çıkış kaydetti.

Banka trendi takip etmek isteyen yatırımcıların bir birim Grayscales Bitcoin Trust satın alabileceğini ve SPDR Gold Shares Trustın üç birimini satabileceğini söyledi.

Bitcoinin uzun vadeli değer önermesine rağmen dijital varlık büyük son ralliden sonra önemli 20 bin dolar seviyesini hala geçebilmiş değil. Stratejistler kısa vadede güçlü bir satış baskısı olasılığından bahsediyorlar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku