Altın mı, Bitcoin mi? Hangisi enflasyona karşı daha korumacı

0 2

Winklevoss kardeşler Bitcoinin uzun vadeli enflasyon karşı tek koruma olarak bir gün 500 bin dolara ulaşabileceğini söyledi

Winklevossun argümanı şu anda güvenilir bir değer deposu ve “klasik enflasyona karşı bir koruma” olsa da ticari asteroit madenciliğinin gelecekte bu durumu tehdit ettiği yönünde.

Daha doğrusu değerli metal bilhassa bir pandemi sırasında taşınması oldukça zor olmasından da muzdarip.

Bitcoinin yani “yerel internet parası”nın bu tür sorunları çözdüğünü savunuyor.

Kardeşlere göre “Bitcoin sadece kıt bir meta değil evrende deterministik ve sabit bir arzı olan bilinen tek emtiadır”.

Bu kripto para biriminin altının veya diğer emtiaların karşılaşabileceği şokları sağlamaya eğilimli olmadığı anlamına geliyor.

Altın’dan 10 kat daha iyi

Taşınabilirlik kolaylığı ve güvenlik gibi diğer avantajlarla birlikte bitcoin ” altından 10 kat daha iyidir” diye yazıyorlar.

Başlangıcından bu yana bitcoin hızla altının bölgesine doğru ilerledi ve mevcut yörünge devam ederse “Bitcoin için boğa durumu senaryosu 45in katları tarafından küçümsenmesidir.”

Bu “birim başına 500 bin dolarlık bir Bitcoin fiyatı anlamına gelebilir” diyorlar. Ancak herhangi bir zaman belirtmediler.

Winklevoss kardeşler daha da ileri giderek Bitcoinin hükümetlerin döviz rezervlerindeki 117 trilyon dolarlık bir kısmının yerini alması durumunda 600 bin dolarlık bir fiyatın mümkün olduğunu öne sürüyor.

Kardeşler: “Bitcoin nihayetinde enflasyona karşı tek uzun vadeli korumadır” diye belirttiler

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku