Altın Fiyatları Nereye Gidiyor? İşte Detaylı Seviyeler!

124

Boğalar bazı geçici ertelemeler görse de, son 24 saat içinde altın fiyatı için temelde değişen pek bir şey yok. ABD doları ana rakiplerine karşı iki yılın en yüksek seviyelerine yakın. XAU/USD için düşüş potansiyeli bozulmadan kalıyor. Piyasalar, Fed’in agresif sıkılaştırma duruşuna ve Pekin’in küresel ekonomik toparlanmayı yavaşlatabilecek covid karantinasına ilişkin artan endişeler arasında temkinli olmaya devam ediyor ve ABD para birimine sığınmayı tercih ediyor. Yatırımcılar şimdi yeni dolar değerlemeleri için ABD ekonomik açıklamalarını bekliyor ve sonunda altın fiyatını etkiliyor.

Altın fiyatları için bu seviyeler bekleniyor

Teknik birleşme aracı, altın fiyatının toparlanmaya rağmen dar bir aralıkta kaldığını gösteriyor, çünkü bir haftalık S1’in 1,906 dolardaki pivot noktası hemen yukarı yönlü hareketi sınırlandırıyor. Bu seviye ölçeklenirse, boğaların 1.909 doların üzerinde belirleyici bir kırılma sağlaması gerekir, Fibonacci’nin bir gün yüzde 38.2’si ve bir önceki yüksek dört saatin birleşimi. XAU/USD boğaları için bir sonraki durak, SMA10’da dört saatlik 1.911 dolardan öngörülüyor. Dahası, bir günlük Fibonacci yüzde 61.8 ve 15 dakikalık SMA200’ün 1.918 dolarda yakınsaması gözlemlenecek.

 Altın Fiyatları Nereye Gidiyor? İşte Detaylı Seviyeler!

Aşağı yönde, Bollinger Band’ın bir günlük düşüş yattığı yerde 1.900 dolar güçlü bir destek görevi görüyor. Ayılar bu aşağı yönlü sınırı kaldırırsa, o zaman 1.896 dolardaki günlük dip seviyelerinin yeniden test edilmesi kaçınılmaz olacaktır. Bir önceki günün en düşük seviyesi olan 1.892 dolar, satıcıların radarlarında olacak. Altın alıcıları için dip çizgi, bir önceki ayın en düşük seviyesi olan 1.890 dolar.

Teknik birleşme aracı nedir?

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, TCD (Technical Confluences Detector), göstergelerin, hareketli ortalamaların, Fibonacci seviyelerinin, pivot noktalarının vs. sıkışık olduğu fiyat seviyelerini tespit etmek ve belirtmek için bir araçtır. Kısa vadeli bir yatırımcıysanız, giriş yapacağını seviyelerini bu araç üzerinden bulabilirsiniz.

 

 Altın Fiyatları Nereye Gidiyor? İşte Detaylı Seviyeler!

Eğer orta ve uzun vadeli bir yatırımcıysanız, bu araç, orta ila uzun vadeli bir trendin durabileceği, pozisyonları nerede gevşeteceğinizi veya nerede artıracağınızı, fiyat seviyelerini önceden bilmenizi sağlayacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku