Altın Fiyatları İçin İzlenmesi Gereken Seviyeler Çıktı!

168

Altın fiyatları toparlanmasına rağmen henüz düzlüğe çıkmış değil ve 1.800 dolar seviyesinin altında kalıyor. Omicron covid varyantı sorunları, USD ve altını etkileyerek oynamaya devam edecek. Bunları değerlendiren deneyimli analist Dhwani Mehta değerli metal için izlenmesi gereken seviyeleri açıklıyor.

Altında yenilenen koronavirüs korkuları toparlanmayı uzatıyor gibi görünüyor

Altın fiyatları, geçtiğimiz cuma günü görülen vahşi dalgalanmaların ardından pazartesi günü uyum sağlamak istiyor. Çünkü dünya Güney Afrika’da tespit edilen yeni bir covid varyantına ilişkin yeni endişelerle bir kez daha sarsıldı. Piyasalar Fed’in sıkılaştırma beklentilerini yeniden değerlendirirken, yenilenen virüs endişeleri altının güvenilir bir yatırım olma cazibesini desteklemeye devam ediyor. Analist Dhwani Mehta’ya göre en son covid güncellemeleri ve risk duyarlılığı hâkim olmaya devam edeceğinden, yatırımcıların dalgalı piyasalar arasında gergin kalmaya devam etmesi muhtemel görünüyor.

Altın fiyatları, Şükran Günü tatil tatili, covid korkularının canlanması ve ay sonu akışları karşısında dalgalı bir seansta cuma günü harika bir performans gösterdi. Değerli metalin fiyatı yatay seyretse de trader’lar için iki yönlü iyi işler sundu. Yeni Omicron covid varyantı, Hazine getirilerini eğri boyunca düşürürken, altına güvenli bir geçişe yol açtığından yeni teklifler alarak günün ilk yarısında keskin bir şekilde 1.816 dolara yükseldi. Bununla birlikte, Amerika seansında, değerli metalin fiyatı haftayı 1.800 dolar eşiğinin altında kapatmadan önce 1.780 dolar destek alanını test etmek için geriledi. ABD dolarındaki geç toparlanma, sarı metalin fiyatının dört günün en yüksek seviyesinden geri çekilmesiyle iş birliği yaptı.

Altın fiyatları için izlenmesi gereken önemli seviyeler

Değerli metalin grafiklerini inceleyen analiste göre, altın fiyatları, bir aylık Fibonacci yüzde 23,6 ve bir saatlik Orta Bollinger Bandının kesişimi olan 1.799-1.800 dolarda inatçı bir dirençle karşı karşıya görünüyor. İkincisi çökerse, o zaman bir gün 1.802 dolardan Fibonacci yüzde 61,8 test edilebilir. Mehta’ya göre daha da yukarılarda, değerli metalin boğalarının kritik Fibonacci yüzde 38,2’yi bir hafta 1.807 dolardan çıkarmak için ekstra desteğe ihtiyacı olacak. Dahası analiste göre dört saatlik SMA200 ve bir günlük R1 pivot noktasının 1.809 dolarda birleşmesi, düşüş taahhütlerine meydan okuyacak. Sarı metalin boğaları için bir sonraki durak, önceki haftanın en yüksek seviyesi, önceki ayın en yüksek ve bir aylık R1 pivot noktasının birleştiği 1.816 dolar civarında görülüyor.

Kriptoarena.com olarak daha önce analizlerine başvurduğumuz Dhwani Mehta’ya göre öte yandan ani düşüş, 1.795 dolar civarında yoğun bir sağlıklı destek seviyeleri kümesi tarafından korunuyor gibi görünüyor. Bu noktada, bir haftalık Fibonacci yüzde 23,6 bir günlük SMA100, bir günlük Fibonacci yüzde 38,2 ve bir günlük SMA200 ile çakışıyor. Altın fiyatları için 1.789 dolarlık bir sonraki talep alanı, bir aylık Fibonacci yüzde 38,2’si devreye girecek ve bunun altında tabanlar Cuma gününün en düşük seviyesi 1.780.55 dolara doğru açılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku