Analist: FED Sonrası Altın Fiyatı İçin Bunlara Hazırlanın!

179

Altın fiyatı (XAU / USD), Avrupa’da Cuma sabahının erken saatlerinde 1.750 dolar civarında aylık düşük seviyeyi yenilemek için teklifler aldı. Bunu yaparken, külçe fiyatları, ABD doları boğalarının durgunluk sıkıntılarını baskılamasının yanı sıra daha sıkı ABD verileri ve Fed’in faiz artışları karşısındaki saldırganlığına dair umutları tetiklediği beş günlük düşüş eğilimini kaydediyor.

Piyasalara genel bakış

ABD Dolar Endeksi (DXY), Fed politika yapıcılarından gelen şahin yorumlardan içerideki iyimser verilere ve Çin ve Avrupa’yı çevreleyen jeopolitik korkulara kadar değişen çok sayıda katalizörün ortasında, üst üste üçüncü gün boyunca 107.72 ile dört haftanın en yüksek seviyesi olan 107.72’ye yükseldi. Son zamanlarda, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu yılın sonlarında Bali’de düzenlenecek bir Grup 20 Zirvesi’ne katılmayı planladığı haberiyle ortaya çıktı. Haberlerde ayrıca, dünyanın dördüncü en kalabalık ülkesinin liderinin, her ikisinin de Kasım zirvesinde görünmeyi planladığını ilk kez doğruladığı belirtildi.

altın fiyatı

Haberler, piyasanın daha fazla çöküş endişesine ve korkusuna katkıda bulunuyor ve bu durum DXY’nin serbest bırakıldıktan sonra aylık en yüksek seviyeyi yenilemesine yardımcı oldu. Daha önce, San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, Eylül ayı faiz kararı için harekete işaret ederken ve 50 baz puan ya da 75 baz puanlık bir artışı desteklerken, Minneapolis Federal Rezervi Neel Kashkari, Reuters’e göre, ilçenin şu anda bir durgunluk içinde olduğuna inanmadığını belirtti. St. Louis Fed Başkanı James Bullard, Eylül ayında 75 bps’lik bir faiz artırımına yöneldiğini söyledi. Reuters, “Fed’in politika faizine bağlı vadeli işlem sözleşmeleri, yatırımcıların bu oranın gelecek yılın Mart ayına kadar yüzde 3.50- yüzde 3.75 aralığına yükseldiğini, ancak birkaç ay sonra düşmeye başladığını görmelerini sağladı” dedi. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, bununla birlikte, Fed’in gösterge faiz oranlarının mevcut aralığı yüzde 2.25-2.50’dir.

Altın fiyatı için teknik analiz

50-DMA ve 21-DMA’nın altında sürekli bir aşağı yönlü ticaret, altın satıcılarının XAU / USD’de daha fazla düşüşe tanık olma umudunu korumak için bir ay içindeki ilk düşüşlü MACD sinyallerine katıldı. Bununla birlikte, Nisan ayından önceki direnç çizgisi, basın saatine kadar yaklaşık 1.731 dolar, metal satıcıları için kırılması zor bir somun gibi görünüyor. Ayrıca aşağı yönlü bir filtre görevi gören 1.700 dolar eşiği ve 1.680 doları çevreleyen yıllık dip değerdir.

altın fiyatı

Alternatif olarak, toparlanma hareketlerinin alıcının güvenini yeniden kazanmak için yukarıda belirtilen hareketli ortalamaları geçmesi gerekir. Bununla birlikte, 1.765 dolarlık 21-DMA engeli, 1.775 $ ‘a yakın 50-DMA seviyesinin hemen öncesinde yukarı yönlü olarak kısıtlanıyor. Bunu takiben, 1.800 dolarlık yuvarlak rakam ve aylık 1.807 dolarlık zirve, altın alıcılarının kontrolü yeniden ele geçirmesi için çok önemli olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku