Altın Analistinden Kısa Vadeli Hedefler: Bu Seviyeler!

173

Altın vadeli işlemleri, ABD Fed Başkanı Jerome Powell’ın yeniden aday gösterilmesinin ardından daha hızlı faiz artırımına yönelik bahisleri körükleyerek ABD Doları ve Hazine getirilerini desteklemesiyle 4 Kasım’dan bu yana en düşük seviyesinde işlem görüyor. Değerli metalin fiyatındaki düşüşü değerlendiren deneyimli analist James Hyerczyk kısa vadeli hedeflerini paylaşıyor.

Altında dikkat edilmesi gereken seviyeler

Altın piyasalarındaki son iki günlük satış, yatırımcıların yeniden Fed Başkanı seçilen Jerome Powell’ın artan tüketici fiyatlarıyla daha iyi mücadele etmek için merkez bankasının para politikasını normalleştirme hızını artıracağına bahse girdiğini gösteriyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere üç Fed yetkilisi geçen hafta, daralma hızının artırılması konusunun Fed’in aralık ayı ortasındaki politika toplantısında ele alınacağını öne sürdü.

Altın fiyatının günlük salınım grafiğini inceleyen usta analist James Hyerczyk, ana trendin yükseliş eğiliminde olduğunu ifade ediyor. Bununla birlikte, 16 Kasım’da günlük kapanış fiyatının tersine çevrildiğinin teyit edilmesinden bu yana momentum düşüş eğilimi gösteriyor. Analiste göre değerli metalin 1881,90 dolar seviyesine kadar olan bir işlemi, kapanış fiyatının tersine çevrilmesini engelleyecek ve yükseliş trendinin yeniden başlamasına işaret edecek. Öte yanda 1761,00 dolar seviyesine doğru bir hareket ise ana eğilimi aşağı doğru değiştirecek.

Analistin altın için ayı ve boğa senaryoları

Değerli metalin piyasası şu anda 1802,80 dolar ve 1821,50 dolar seviyelerinde yüzde 50’lik bir çiftin zayıf tarafında işlem görüyor ve onları potansiyel direnç haline getiriyor. Analist James Hyerczyk’e göre esas aralık 1680,00 dolar ile 1881,90 dolar arasında seyrediyor. Ayrıca analist 1781,00 dolar ile 1757,10 dolar arasındaki geri çekilme bölgesinin, birincil aşağı yönlü hedef olduğunu belirtiyor. Ana trend yükselişte olduğundan, bu alanda bir test yapmak için yeni alıcılar aranıyor. Bunlara ek olarak Hyerczyk’e göre şubat vadeli Comex altın fiyatının salı ve çarşamba günü kapanışa doğru yönü, trader’ların 1802,80 dolara verdiği tepkiyle belirlenecek.

Altın için ayı senaryosunu paylaşan analiste göre 1802,80 doların altında sürekli bir hareket, satıcıların varlığını gösterecek. Bu hareket yeterince aşağı yönlü momentum yaratırsa, satışın muhtemelen 1781,00 dolar ile 1757,10 dolar arasında genişlemesini incelemek gerekiyor. Hyerczyk, 1781.00 ila 1757,10 dolar arasındaki yüzde 50 ila yüzde 61,8 geri çekilme bölgesinin potansiyel bir değer alanı olduğunu ifade ediyor. Bununla birlikte, analiste göre 1757,10 doları almak, satış baskısının güçlendiğini gösterecek. Bu durum ise 1723,70 dolara doğru bir ivmeyi tetikleyebilir. Hyerczyk’in boğa senaryosu ise 1802,80 doların üzerinde sürekli bir hareketin, alıcıların varlığına işaret edeceği yönünde oluyor. Bu hareket yeterince yukarı yönlü momentum yaratırsa, değerli metalin piyasası 1821,50 dolar ve 1833,10 dolar seviyelerinde yüzde 50 seviyelerine yükselebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxempire.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku