Shiba Inu Nihayet Beklenen Rekoru Kırdı! İşte Detaylar

17.500

Son dönemlerin en popüler kripto para birimlerinden biri olan Shiba Inu eylül ayından ekim ayına kadar inanılmaz bir yükseliş göstererek bir süreliğine en iyi 9. kripto para olmayı başardı. Meme temalı bir kripto para birimi olan SHIB’in adres sayısındaki artış, fiyatındaki düşüşe rağmen dikkat çekiyor. CertiK tarafından elde edilen bilgilere göre SHIB adres sayısı 1 milyon 50 binin üzerine çıktı.

Kripto güvenlik firması, SHIB’in adres sayısındaki artışa dikkat çekiyor

Bir şaka olarak piyasaya sürülen Dogecoin’in ardından yine aynı şakadan esinlenilerek ortaya çıkan Shiba Inu’nun fiyatındaki düşüşe rağmen yatırımcılarının sayısı artışını sürdürüyor. Geçtiğimiz ayın sonunda 0,000086 dolarla yeni ATH’sine ulaşan Shiba Inu (SHIB) cüzdanlarındaki artış gözlerden kaçmıyor. 2018 yılında Yale ve Columbia Üniversitesi profesörleri tarafından kurulan ve Blockchain protokollerini ve akıllı sözleşmeleri güvence altına almak ve izlemek için kullanılan bir platform olan CertiK, memecoin’in adresindeki artışı ortaya koyan veriler paylaşıyor.

CertiK’in rakamlarına göre; SHIB yatırımı olan Ethereum cüzdan sayısı 1,05 milyonu aştı. Ayrıca firmanın verilerine göre günlük 30 bin ilâ 40 bin arasında yeni kullanıcı SHIB yatırımcıları arasına katılıyor. Kripto güvenlik firması ayrıca, balinaların büyük oranda Shiba Inu (SHIB) tuttuğunu da ortaya koyuyor. CertiK’in raporuna göre en büyük 10 SHIB cüzdanı, toplam arzın yüzde 64’ünü elinde tutuyor. Piyasadaki uzmanlar, balinaların bir satış dalgası geldiğinde ellerindeki SHIB’leri satması durumunda, altcoin’in fiyatının ciddi şekilde düşebileceğini hatırlatıyor.

ETH balinalarının favorisi Shiba Inu oluyor

Blockchain ve kripto güvenlik firması CertiK’in ortaya koyduğu veriler, yalnızca Ethereum Blockchain’ini kapsayarak bireysel kullanıcıları içermiyor. Piyasadaki önemli analistlere göre, düşüş eğilimine geçen Shiba Inu yatırımcıları büyük borsalarda önemli miktarda SHIB token’ı tutmaya devam ediyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Whale Stats verileri Shiba Inu (SHIB)’nun, Ethereum (ETH) balinalarının favorisi olduğunu ortaya koyuyor. Analistler, SHIB’nin devam eden döngüde boğa koşusunun ikinci ayağını başlatacağını tahmin ediyor.

Kripto analitik firması Santiment’in ekim ayında paylaştığı veriler de benzer bir şekilde balinaların 100 bin doların üzerindeki işlemlerinin akabinde SHIB fiyatının arttığını ortaya koyuyor. Geçtiğimiz ayın sonuna doğru yeni ATH’sine ulaşan Shiba Inu Bitcoin’in düşüşüyle beraber genel kripto piyasasındaki düşüşten payını almıştı. Piyasa değeri bakımından en büyük 13 kripto para birimi olan SHIB son bir haftada yüzde 22,09 ve son 24 saat içinde yüzde 11,22 oranında düşerek 0,00003766 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube  kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku