Altcoinler için en kötü senaryo sona erdi mi?

0 2

Bitcoin fiyatı haftalardır bir aralıkta kaldı ancak yatırımcılar BTC için yavaş bir dördüncü çeyrek bekliyor. Yakın vadede Bitcoin fiyatının durgunluklar yaşayacağı bir 4. çeyrek altcoin fiyatlarının daha da düşmesine neden olabilir.

Şu anda birçok teknik analist altcoin piyasasının geri çekilmesine karşı uyarıda bulunmak için Bitcoin baskınlık endeksindeki sıçramayı yakından izliyor.

Cointelegraphın bildirdiği gibi son iki hafta içinde çoğu küçük altcoin ve merkezi olmayan finans (DeFi) tokenleri yüzde 30 ila yüzde 60 oranında düştü.

Bitcoin 9 Eylülden 19 Eylüle kadar 9 bin 981 dolardan 11 bin 179 dolara yükseldiğinde altcoinlerdeki düşüş daha da kötüleşti ve bu süre zarfında bir kar alma rallisi gerçekleşti. Analistler altcoin ve DeFiden elde edilen kârın Bitcoin ve stabilcoinlere dönüştüğüne inanıyor.

Bu nedenle Bitcoin güçlü bir yükseliş trendi görürken DeFi tokenleri düştü ve altcoinler istikrarlı bir düşüşte kaldı.

Altcoin satışı Bitcoinin 11 bin 100 dolarlık kilit direnç seviyesinden reddedildikten sonra düşmeye başlamasıyla gerçekleşti. Son 15 günde BTC yaklaşık % 6 düşerek 10 bin 500 doların biraz üzerinde stabilize oldu.

Cointelegraph yazarı Michael van de Poppeye göre mevcut çöküşün yakın zamanda sona ermesi olası değil.

Van de Poppe bir tweette aşağıdaki tabloyu yayınladı ve kripto piyasalarının genellikle 4. çeyrekte sıkıcı ve düzeltici aşamalar gördüğünü açıkladı. Yatırımcılar tarihsel olarak Etherin Aralık ayında dip olduğunu ve sonraki çeyrekte hareket etmeye başladığını söyledi.

 Van de Poppe “2020nin 1. çeyreğinde bir altseasona sahip olmak için BTC hakimiyetinin artacağını” öngördü.

“Loma” olarak bilinen  bir yatırımcı da benzer bir düşünceyi yineledi. Altcoinlerin en son bu kadar sert düştüğünde BTCnin kısa sürede büyük bir düşüş gördüğünü söyledi.

Bu sefer altcoinler düşerken BTC ve Ether ilgili destek seviyelerinin üzerinde nispeten sabit kalıyor. Yatırımcı şunları kaydetti:

“Bitcoin zar zor hareket ederken Altcoinler şu anda düşüyor. Bunu en son gördüğümde Bitcoin şişman bir mum boyadı. “

Ufukta bir ralli var mı?

Ekim ayının başından bu yana kripto para piyasası yatırımcı duyarlılığını etkileyebilecek bir dizi olumsuz olay ile karşı karşıya kaldı.

26 Eylülde KuCoin borsası 281 milyon dolar hacklendi ve Bitcoin fiyatı bu tür olumsuz haberler nedeniyle büyük düşüş yaşamadı ama bunlar BTCnin yükseliş momentumunun oluşmasını engelliyor olabilir. Bunu 1 Ekimde BitMEXi Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmekle suçladığını açıklayan ABD Emtia Vadeli İşlem Ticaret Komisyonu (CFTC) izledi.

Daha sonra 2 Ekimde ABD Başkanı Donald Trumpın COVID-19 testi pozitif çıktı ve hem geleneksel hem de kripto piyasalarında şok etkisi yarattı.

Birkaç önemli olaydan sonra yatırımcılar oynaklığın artmasını bekliyorlar ve bazı tüccarlar kartlarda kısa bir sıkışma olabileceğini öne sürdüler.

“Byzantine General” olarak bilinen bir başka popüler kripto-Twitter yatırımcısı kripto para birimi piyasasında kenarda bol miktarda sermaye bulunduğunu ima etti.

Genel olarak yatırımcılar Bitcoin ve altcoinler için sıkıcı bir çeyrek bekliyorlar ancak geçen ayın yoğun satışları sonunda güçlü bir rahatlama rallisine yol açabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku