Altcoinler düşerken, Bitcoin yükseliyor

0 1

Bitcoin ile birlikte kripto piyasası bir kez daha yüksek volatilite görmeye başladı.

BTC bugün beklenmedik bir şekilde gerçekleşen keskin bir hareketle 12.000 Dolara yükseldi. Bu hareket altcoinlerden önemli miktarda kar çekerek BTCnin yükselişiyle birçoğunun düşmesine neden oldu.

Son zamanlarda görülen fiyat hareketi ile açıkça yükselişte olan Bitcoin küresel borsa piyasasıyla olan korelasyonunu kırma belirtileri gösteriyor.

BTCnin daha fazla yükseliş görmesini bekleyen bir analist altcoinlerin önemli derecede zayıfladığına dikkat çekti.

BTC konsolidasyon aşaması sona erdiğinde 12.000 Dolara yükseliyor

Son iki hafta boyunca Bitcoin fiyatı 11.200 Dolar ile 11.600 Dolar arasında işlem gördüğü için sıkı bir konsolidasyon aşaması geçirdi.

Bu sağlam ticaret aralığı o zamandan beri kırıldı ve BTC şu anda 12.000 Dolarlık temel direncini aşmanın eşiğinde bulunuyor.

Yazma zamanda Bitcoin 11.900 Dolarda yer alıyor. Bu ilk 12.000 Doların altına düştüğünden beri en yüksek fiyat olarak kayda geçti.

BTCnin gücü arttıkça Altcoinler zayıflıyor

Bitcoinin mevcut yükseliş trendi birçok altcoin BTC yükseldikçe değerinin önemli bir kısmını kaybettiği için kripto piyasası için her yönüyle olumsuz bir anlam ifade ediyor.

Bir analist BTCnin 12.000 Doları kırmadan önce bazı dalgalı fiyat hareketleri göreceğini düşünüyor.

“Şimdi belki de bazı ayılar tekrar gündeme gelmek istiyor. BTC gerçekten iyi görünüyor altcoinler ise gerçekten zayıf görünüyor. Ve henüz tamamen ayrılmadı dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku