Koşullar Olgunlaşıyor! Bu Altcoin Kırılma Yaşayabilir!
Koşullar Olgunlaşıyor! Bu Altcoin Kırılma Yaşayabilir!

Koşullar Olgunlaşıyor! Bu Altcoin Kırılma Yaşayabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemlerin popüler altcoin projelerinden biri olan Ethereum Classic (ETC) fiyatı, haftalarca süren düşüş ve satışlardan sonra dönmeye başladı, ancak hala kapsanması gereken daha çok alan var. Bu nedenle, yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor. Çünkü bu yükseliş momentumunda devam eden hamle, hızlı bir şekilde U dönüşü alabilir.

Ethereum Classic için satın alma baskısı sürecek mi?

Ethereum Classic (ETC) fiyatı, satın alma baskısında onu yaklaşık bir ayda yaklaşık yüzde 243 artıran patlayıcı bir artış gördü . Bu büyük boğa rallisi, Ethereum’un Merge güncellemesi yoluyla yükseltmesinin bir yan ürünüydü. Böyle üstel bir hareketin ardından ETC, sahiplerinin satış baskısını hissetmeye başladı ve bu da sonunda yaklaşık yüzde 41’lik bir düzeltmeye yol açarak 26.50 dolarda düşük bir salınım oluşturdu. Bu yerel dipten bu yana, Ethereum Classic fiyatı, 27.48 dolardan 28.19 dolara bir destek alanına uzanan kritik engeli kaldırdı. ETC bu bariyerin üzerinde gezinirken, yatırımcıların alıcılar için büyük bir ters rüzgar kaynağı olacak olan 29.61 dolardaki orta noktaya dikkat etmesi gerekiyor.

altcoin

Ethereum Classic fiyatı bu engeli aşarsa, 33,52 dolara kadar uzanan dengesizliği doldurmak için yüzde 13’lük bir ralli girişiminde bulunabilir. Mevcut konumdan, bu artış yüzde 17’lik bir kazanç oluşturacak ve muhtemelen yukarı yönlü hareketin sınırlandığı yerde. Yükseliş momentumundaki son artışın ardından işler Ethereum Classic fiyatını ararken, yatırımcıların bekleyen engellere dikkat etmesi gerekiyor. Bitcoin fiyatındaki ani bir satış, ETC için benzer bir görünüme dönüşebilir. Ethereum Classic fiyatı 26,50 doların altında daha düşük bir dip üretirse, düşüş görünümünün devam ettiğini gösterecek ve ayrıca yükselişin tersine çevrilmesi tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir gelişme, ETC’nin yaklaşık yüzde 62 Fibonacci geri çekilme seviyesini 25.70 dolarda yeniden test ettiğini görebilir.

Altcoin fiyatı Merge haberleri ile birlikte ivme yakalamıştı

Son dönemlerin en çok kazandıran altcoin projelerinden biri olan Ethereum Classic’in fiyat performansına bakıldığında, CoinMarketCap verilerine göre, son bir yılda ETC’nin yaklaşık yüzde 48’1’lik bir düşüş yaşadığı görülüyor. Son bir aydaki fiyat performansına baktığımızda ise, ETC son bir yılda yüzde 28,2’lik düşüş gördü. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Ethereum Merge söylentisi ise altcoin fiyatında kısa süreliğine ralliye sebep oldu. Sonrasında yaşadığı düzeltme ile altcoin fiyatı son 14 günde yaklaşık yüzde 0,6 lık bir fiyatlanma gördü..

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Koşullar Olgunlaşıyor! Bu Altcoin Kırılma Yaşayabilir!