Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi: Kritik Seviye Gelecek mi?
Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi: Kritik Seviye Gelecek mi?

Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi: Kritik Seviye Gelecek mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Classic (ETC) fiyat aralıkları , görünürde herhangi bir yön önyargıya sahip değil. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı bir şey yapmaya karar vermedikçe bu eğilim devam edebilir. Ne olursa olsun, yatırımcılar ETC rallilerinden önce küçük bir düşüş trendine hazırlanmalı.

Ethereum Classic fiyatı hamlesini yapıyor

Ethereum Classic fiyatı, 17 ve 18 Eylül arasında yüzde 20 düştükten sonra yönlü önyargısını kaybetti . 18 Eylül’den sonraki konsolidasyon 27 dolar civarındaydı ve ETC şu anda bunun üstesinden gelmeye çalışıyor. Ethereum Classic fiyatı için bir yükseliş olasılığı söz konusu olsa da, yatırımcıların ETC’yi aşağı iten potansiyel bir geri dönüşe hazırlanmaları gerekiyor. 22.88 dolar ile 26.30 dolar arasındaki talep bölgesine bir düşüş, fiyatların yükselmesi için ivme sağlayacağından, boğalar için en iyi senaryodur. Bu nedenle, yüzde 5’lik bir düşüş ve ardından hızlı bir geri dönüş olasıdır.

ethereum classic etc

Buradaki yükseliş ivmesindeki artış, ETC’nin yüzde 17 artarak 30.91 dolara yükselmesini tetikleyebilir. Piyasa yapıcılar bazen Ethereum Classic fiyatını bu seviyeyi süpürmek için zorlayabilir ve bu yükseklerin üzerinde duran satın alma-durdurmalarını toplayabilir. Öte yandan, Ethereum Classic fiyatı 22.88 ila 26.30 dolarlık talep bölgesine tepki veremezse ve bunu kesmeye devam ederse, satış baskısında ezici bir artışa işaret edecektir. Bu eğilim devam ederse, ETC söz konusu talep bölgesinin altında bir günlük mum çubuğu üretebilir ve yükseliş tezini geçersiz kılabilir. Bu gelişme, Ethereum Classic fiyatının 20 dolarlık psikolojik seviyeyi tekrar ziyaret ettiğini görebilir.

ETC nedir?

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Ethereum Classic, akıllı sözleşmeler kullanarak yürütülen açık kaynaklı, merkeziyetsiz, blockchain tabanlı dağıtılmış bir kripto para birimi platformu olarak bilinmektedir. Ethereum Classic, orjinal Ethereum ağının hacklenmesinin bir sonucu olarak 2016 yılında kurulmuştur. Orijinal Ethereum blockchain’i, özünde Ethereum Classic ve daha yeni olarak bilinen Ethereumolmak üzere ikiye bölünmüştür. “Kod Kanundur” ilkesine dayanan akıllı sözleşmeler, programlandığı gibi kendi kendine çalışabilen, kendi kendini yürüten otonom dijital uygulamalardır. Bu tür uygulamalara örnek olarak, ATM makinesi (Automatic Teller Machine) ve Bitcoin sistemleri verilebilmektedir.

ethereum classic etc

Ethereum Classic (ETC), Temmuz 2016’da piyasaya sürülen Ethereum (ETH)’un bir hard fork (sert çatallanma)’u olarak tanımlanmaktadır. Ana işlevi, merkeziyetsiz uygulamaları (Decentralized Applications) kendi bünyesinde barındırma ve destekleme özelliğine sahip bir akıllı sözleşme ağıdır. Yerel simgesi ETC’dir. Piyasaya sürülmesinden itibaren iki ağın teknik yol haritası zamanla birbirinden uzaklaşırken Ethereum Classic kendini Ethereum’dan ayırmaya çalışmıştır. Ethereum Classic, 3,6 milyon ETH’nin çalınmasına yol açan büyük bir hack olayının ardından ilk olarak mevcut Ethereum blockchain’inin bütünlüğünü korumak için çaba sarf etmesiyle bilinmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi: Kritik Seviye Gelecek mi?