Bu Altcoin Projesinin CEO'su Ölü Bulundu: Arkasında Ne Var?
Bu Altcoin Projesinin CEO'su Ölü Bulundu: Arkasında Ne Var?

Bu Altcoin Projesinin CEO’su Ölü Bulundu: Arkasında Ne Var?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha önce Forbes tarafından “Bitcoin milyoneri” olarak tanımlanan ve ONFO altcoin kurucusu olarak bilinen Dr. John Forsyth, gizemli bir şekilde ABD’de ölü bulundu! Peki, neden? İşte detaylar…

ABD’li doktor ve altcoin CEO’su gizemli bir şekilde ölü bulundu!

Yönlendirme tabanlı bir kripto para birimi projesi olan ONFO coin’in kurucu ortağı Dr. John Forsyth, ortadan kaybolmasından yaklaşık bir hafta sonra bariz bir kurşun yarasıyla ölü bulundu. Bununla beraber polisin ailesini 30 Mayıs’ın sonlarında vefat ettiği konusunda bilgilendirdiği bildirildi. Bu koşullara rağmen yetkililer şu anda cinayetten şüphelenmiyor. Bununla beraber kripto para topluluklarında çıkan söylentiler ise yatırımcıları endişelendirdi.

Bir diğer yandan kripto para dünyasının dışında aynı zamanda Cassville, Missouri’deki Mercy Hastanesi’nde acil servis doktoru olan Dr. Forsyth’in 21 Mayıs’ta hastane vardiyasına gelmemesi üzerine kayıp olduğu bildirilmişti. İşe hiç gelmediği için bu durum ailesi ve meslektaşları arasında endişe yarattı. Bir süredir kayıp olan ünlü doktor için çalışmalar başlatılsa da herhangi bir sonuç alınamamıştı. Altcoin CEO’su Forsyth’un Arabası, içinde cüzdanı, pasaportu, dizüstü bilgisayarı ve iş evrak çantasıyla birlikte hastaneden bir milden daha az bir mesafede park halinde bulundu. Dr. Forsyth’in cep telefonunu her zaman yanında taşıdığı bilindiğinden, bu keşif endişeleri artırdı. Halen olayın arkasındaki perde aralanmamış olsa da birçok ABD vatandaşı, konu ile ilgili endişeliler.

Gerçekleşen son ölümler piyasada endişelere yol açtı

Daha önce kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Forbes tarafından “Bitcoin milyoneri” olarak nitelendirilen Forsyth, 2020 yılında kardeşiyle birlikte ONFO coin’i kurmuştu. Proje, kullanıcıların “ağ madenciliği” olarak adlandırdığı bir strateji ile başkalarını platforma yönlendirerek coin kazanmalarını sağlıyor. Forsyth’in ani ölümü, başka bir kripto savunucusu olan eski Square teknoloji şefi ve Cash App’in yaratıcısı Bob Lee’nin hikayesini takip ediyor. Hatırlayacağınız üzere Nisan ayında ölümcül bir şekilde bıçaklanmıştı. Bu ölümleri çevreleyen koşullar kripto topluluğunda tartışmalara yol açtı.

Geçtiğimiz ay San Francisco’da öldürülen Cash App’in kurucusu Bob Lee’nin birden fazla bıçak yarası nedeniyle tespit edildi. Elde edilen rapora göre Lee, ikisi göğsünün sol tarafında ve biri sağ kalçasında olmak üzere üç bıçak yarası aldı. 38 yaşındaki Nima Momeni, 4 Nisan’daki bıçaklama olayından yaklaşık bir buçuk hafta sonra tutuklandı ve Lee’yi öldürmekle suçlandı. Bununla beraber geçen ay elde edilen mahkeme belgelerine göre Momeni’nin Lee’yi Momeni’nin kız kardeşiyle ilgili bir tartışmanın ardından bıçakladığı iddia ediliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin Projesinin CEO’su Ölü Bulundu: Arkasında Ne Var?