Binance'in Listelediği Bu Altcoin Açıkladı: CEO'muza Ulaşamıyoruz!
Binance'in Listelediği Bu Altcoin Açıkladı: CEO'muza Ulaşamıyoruz!

Binance’in Listelediği Bu Altcoin Açıkladı: CEO’muza Ulaşamıyoruz!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının yakından takip ettiği projelerden Multichain ve ekibi zor günler geçiriyor. Açıklamalara göre projenin CEO’su bir süredir kayıp ve haber alınamıyor! Peki, altcoin için sırada ne var? Hangi projeler etkilendi? İşte detaylar…

Multichain ekibi açıkladı: CEO’muza ulaşamıyoruz!

Multichain geliştirme ekibi, yakın zamanda Twitter üzerinden yaptığı bir duyuruda, CEO Zhaojun’un sunucu erişimi izni olmadan belirli bağlantıların sürdürülemeyeceğini gerekçe göstererek zincirler arası rotalarının geçici olarak askıya alındığını açıkladı. Multichain, kripto para ekosistemindeki en büyük köprü protokollerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bir hafta önce platformdaki birkaç crosschain rotasının aniden durdurulmasının ardından ortaya çıkan spekülasyonlar, projenin geliştirme ekibinin Çinli yetkililer tarafından tutuklandığı söylentilerine yol açtı. Anlık olarak ekip tarafından yapılan açıklamalar ise geliştiricilerin Zhaojun ile temas kuramadıkları yönünde. Ekibin Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ise şu şekilde:

Geçtiğimiz iki gün içinde, Multichain protokolü öngörülemeyen koşullar nedeniyle birden fazla sorun yaşadı. Ekip, protokolü çalışır durumda tutmak için mümkün olan her şeyi yaptı, ancak şu anda CEO Zhaojun ile iletişime geçemiyor ve bakım için gerekli sunucu erişimini sağlayamıyoruz.

Bununla beraber Router5 tarama düğümü ağında bu öğleden sonra meydana gelen son kesinti, bazı chain’lerin normal cross chain hizmetini de etkiledi. Bununla beraber, sorun ekibin mevcut izinlerini ve yeteneklerini aşıyor. Kullanıcılarının çıkarlarını korumak amacıyla Multichain, kullanıcı arayüzünde etkilenen zincirler için ilgili cross chain hizmetini askıya almaya karar verdi. Benzer bir sorun geçen hafta Router2’de de yaşanmıştı. Bununla beraber etkilenen bazı altcoin projeleri ise Kekchain, PublicMint, Dyno Chain, Red Light Chain, Dexit, Ekta, HPB, ONUS, Omax, Findora ve Planq’ı içeriyor. Bu durum, Multichain’in en az bir kilit üyesinin yetkililer tarafından gerçekten gözaltına alındığına dair topluluk içindeki spekülasyonları daha da körükledi. Projenin kurucu ortağı DJ Quian, Zhaojun’un durumunu sordu, ancak geliştiriciler net bir cevap vermek yerine “O burada değil” yanıtını verdi.

Yatırımcılar ünlü CEO’dan haber bekliyor!

Multichain’in Stratejik Ortaklıklardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mog, Multichain grubuna gönderdiği bir Telegram mesajında, proje liderlerinin tutuklanıp tutuklanmadığından haberdar olmadığını ifade etti ve herhangi bir haber alındığında ileteceğine söz verdi. Konunun geçen hafta ortaya çıkmasından bu yana Zhaojun, medyadan ya da meslektaşlarından gelen Telegram mesajlarına yanıt vermedi. Projenin Telegram ve Discord kanallarındaki kullanıcılar, Twitter’da bahsedilen “öngörülemeyen koşulların” arkasındaki gerçek anlamı sorgulayarak cevap talep etmeye devam ediyor. Çin Telegram kanalında Meng adlı bir yönetici, kullanıcılara protokol yükseltmeleriyle ilgili işlemleri imzalamak için “Zhaojun’un dönüşünü beklemelerini” tavsiye etti.

Altcoin gerçekleşen sorunlar nedeniyle çakıldı!

Popüler altcoin projesi Multichain’in Multi token’ı (MULTI) son 14 gün içinde %48,4’lük bir düşüş yaşadı ve 4,11 dolar seviyelerinde işlem görüyor. 24 Mayıs’ta, kullanıcılar blockchain’ler arası köprü protokolündeki işlem tıkanıklığını tartışırken MULTI %30 düşüşle 7 dolardan yaklaşık 5 dolara geriledi. Ayrıca Fantom Vakfı, merkezi olmayan borsa SushiSwap’ten 2,4 milyon dolar değerinde MULTI likiditesini geri çekerken, HashKey Group 250.000 doları Gate.io borsasına aktardı.

Bildirilen ilk işlem tıkanıklığından dört gün sonra, proje nihayet Twitter’da konuyu ele aldı. Ancak, CEO ve diğerlerinin tutuklandığı söylentilerini ne doğruladılar ne de reddettiler. Devam eden belirsizliğe rağmen, altcoin Multichain’in tazminat taahhüdü kullanıcıları biraz sakinleştirmiş gibi görünüyor. Bu haftanın başlarında, MULTI değerinin %35’ini geri kazanarak 3,3 dolar gibi düşük bir seviyeye ulaştıktan sonra 4,7 doların üzerine çıktı. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Multichain’in geliştirme ekibi, CEO Zhaojun’un mevcut olmamasıyla ilgili önemli zorluklar ve endişelerle karşı karşıya kalırken, kripto para topluluğu, duruma ve crosschain protokolünün geleceğine ışık tutacak daha fazla güncellemeyi merakla bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’in Listelediği Bu Altcoin Açıkladı: CEO’muza Ulaşamıyoruz!