Almanya’nın En Büyük Bankası: Bitcoin (BTC) Artık Görmezden Gelinemeyecek Kadar Önemli

0 39

Almanya’nın ciro ve işçi sayısı açısından en büyük bankası konumunda bulunan Deutsche Bank’a göre Bitcoin (BTC) artık göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir hale geldi. Deutsche Bank analisti Marion Laboure tarafından düzenlenen rapora göre, Bitcoin piyasa değeri ile 1 trilyon doları geçmesi ile birlikte artık oldukça önemli bir konuma yerleşti.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in yazım itibari ile piyasa değeri 1 trilyon 115 milyar dolar civarında yer alıyor, artan fiyat ile birlikte piyasa değeri de yükseliş gösteriyor. Bununla birlikte birçok kurumsal yatırımcının Bitcoin’e ve kripto para piyasasına olan ilgisinin artması, ana akım tarafından benimsenmesinin de önünü açıyor. Diğer bir yandan hem merkez bankaları, hem de hükümetler ardı ardına Bitcoin ve blockchain açıklamalarına devam ediyor. Bu durum da ülkelerin en nihayetinde kripto para piyasası için bir düzenlemeye gideceği anlamına geliyor.

Bitcoin’in Likidite Sorunu

Laboure tarafından yapılan açıklama ise BTC’nin düşük likiditesi nedeniyle aşırı volatil olmasını eleştiriyor. Çünkü Bitcoin’in piyasa değeri her ne kadar 1 trilyon dolar seviyesini geçmiş olsa da günlük işlem hacmi bakımından, altın, gümüş ve benzin de dahil diğer tüm emtia varlıklara göre oldukça düşük.

Gelecekte Bitcoin’in Benimsenmesi Artış Gösterecek

Deutsche Bank tarafından yapılan bir ankete göre ABD, Almanya, Çin, İngiltere ve dünyanın birçok ülkesinde Y kuşağının yüzde 30’undan fazla, ilerleyen zamanlarda kripto para birimlerinin nakit ve banka kartları yerine kullanılacağını düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku