Alman Yetkililer 60 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Hesabına El Koydu. Ama Ortada Bir Sorun Var!

0 1

Almanya’da yaşanan ilginç Bitcoin (BTC) vakası ülkenin ve uluslararası medyanın gündemine oturdu. Polis el koyduğu 60 milyon dolarlık hesabın şifresini bulamıyor. Bilgisayar korsanlığı suçundan tutuklanan hesabın sahibinin ağzını ise bıçak açmıyor.

Bavyera eyaletindeki Kempten kentinin savcısı dolandırıcının hapse mahkum edilip cezasını çekmeye başladığından beri suskunluğunu koruduğunu belirtti. Polisler ise 1.700’den fazla Bitcoine ulaşmak için defalarca şifreyi çözme girişiminde bulunsalar da bir türlü başarılı olamadılar.

Savcı Sebastian Murer Reuters’a yaptığı açıklamada “Şahsa sorduk fakat konuşmadı. Belki kendisi de bilmiyordur” dedi.

Başkalarının “madencilik” yani Bitcoin üretme gücünden faydalanmak için diğer bilgisayarlara gizlice bir yazılım yükleyen dolandırıcı iki yıldan fazla süreliğine hapse mahkûm oldu.

Sanal kripto para birimi bitcoin şifrelemeyle korunan dijital cüzdan olarak bilinen bir yazılımla saklanıyor. Cüzdanı açıp Bitcoine ulaşmak için kilidi çözecek bir şifre kullanılıyor. Şifre kaybolduğundaysa kullanıcı cüzdanı açamıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku