Alman merkez bankası önemli bir blockchain projesi üzerinde çalışıyor

0 2

Alman merkez bankası Bundesbank blockchain teknolojisi ile yakından ilgileniyor.

Avrupa Birliği Resmi Gazetesi Ekinde yayınlanan bir kamu duyurusuna göre Singapurlu Ocean Protocol ile  Almanyanın Bundesbankı için merkezi olmayan bir ağ oluşturmak üzere anlaşma sağlandı.

Merkez bankası nispeten az bir üne sahip bir proje olan Ocean Protocolun “karşılaştırılabilir rakiplerin eksikliğinden” bahsederek çoğunlukla iş için mümkün olan tek aday oldukları için seçildiğini söyledi.

Bundesbank kamuoyuna yaptığı açıklamada projenin temel amacının katılımcılara gerçek zamanlı istatistik güncellemelerinin gerçekleştirilmesi için veri egemenliğini korurken kalıcı simetrik bir veri erişimi sağlayan “merkezi olmayan bir ağ yaklaşımı” oluşturmak olduğunu açıkladı.

Kurum herkese açık ve özel verileri güvenli bir şekilde yayınlamak aktarmak ve tüketmek için bir platform oluşturmak için Ocean Protocol ile birlikte çalışmayı planlıyor.

21 Ekimde Cointelegraph Alman merkez bankasının dijital coine alternatifler düşündüğünü bildirdi. Bu duyurunun böyle bir alternatifin neler içerebileceğine dair ilk bakışımız olması mümkündür.

Temmuz ayında Ocean Protocol Mercedes-Benzin üreticisi Daimler AG ile bir pilot proje geliştireceklerini duyurdu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku