Aktif Bitcoin adresleri, kasım ayında rekor seviyelere yaklaştı

0 0

Kasım ayı boyunca yaklaşık 196 milyon Bitcoin adresi BTC gönderdi veya aldı.

Blockchain veri sağlayıcısı Glassnodea göre bu Ocak 2018 (19.67 milyon) ve Aralık 2017den (21.64 milyon) sonra tek bir ayda şimdiye kadarki en yüksek üçüncü rakam.

Aktif adres sayılarının son birkaç yılda Bitcoinin fiyatı ile kabaca aynı hizaya gelmesi şaşırtıcı değil. Fiyat yükseldikçe yatırıma olan ilgi artar veya bunun tersi de geçerlidir.

2017nin sonundaki Bitcoin rallisi (ve fiyat açısından önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi) ve ardından 2018in başlarında meydana gelen çöküşü Bitcoin için büyük miktarda baskı yarattı. Aralık 2017de yeni adres sayısı hızla 17 milyonu aştı.

Bu sayı yüksek geliyorsa bunun nedeni çoğu Bitcoin adresinin (Glassnodea göre şu anda toplamda 740 milyondan fazla var) aslında herhangi bir Bitcoin bulundurmaması ve dolayısıyla aktif olmamasıdır.

Aktif adres numaraları bu yılın başlarında Bitcoinin fiyatı toparlanmaya başladığında aniden yükselmeye başladı. 9 Kasımda günün aktif adres sayısı 1.18 milyondu.

Bitcoinin fiyatı son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve 19.000 $ seviyesinde bulunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku