Rusya’nın en büyük bankası Sberbank tan önemli kripto atılımı

0 0

 Rusyanın en büyük bankası olan devlete ait Sberbankın ülkenin Ocak ayında sektörü düzenlemeye başlayacağı için kripto planlarını açıkladığı bildirildi. Sberbankın CEOsu bankanın JPMorgan ile işbirliği içinde kendi kripto para birimini çıkarabileceğini söylüyor.

Sberbank’ın Kripto Planları ve Sbercoin

Sberbankın CEOsu Herman Gref Pazartesi günü bankasının ülkenin yaklaşmakta olan kripto düzenlemesinin ne zaman yürürlüğe gireceğine ilişkin planlarını açıkladı.

Gref “Dijital finansal varlıklar üzerine” yasasının 1 Ocakta Rusyada yürürlüğe gireceğini açıkladı. Bu dijital varlıklar için yasal bir tanım sağlıyor ve Rusyada kripto para birimini meşrulaştırıyor. Duma tarafından halen değerlendirilmekte olan “Dijital para birimi üzerine” adlı ayrı bir yasa kripto para birimi için bir düzenleyici çerçeve sağlayacaktır. Gref şunları söyledi:

1 Ocaktan itibaren yasa yürürlüğe giriyor dijital finansal varlıkların satın alınması için hizmet verecek olan yeni blockchain platformumuzu piyasaya sürmek istiyoruz.

Ayrıca Reuters Salı günü Sberbankın “sbercoin” adlı kendi kripto para birimini çıkarmayı düşündüğünü ve önümüzdeki yıl projede çalışmak için JPMorgan ile birlikte çalışabileceğini bildirdi. JPMorgan kısa süre önce JPM Coini piyasaya sürdü. Gref Sberbankın kripto para birimi üzerinde çalışacağını ve Rusya Merkez Bankasının dijital ruble olan merkez bankası dijital para birimi (CBDC) üzerinde çalışacağını açıkladı.

Sberbank Rusya Orta ve Doğu Avrupanın en büyük bankasıdır. Rusya ağı 83 bölgede 14.200 şubeye sahip 11 bölgesel bankaya sahiptir. Banka 18 ülkede dünya çapında faaliyet göstermektedir…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku