Bitcoin in bir yılda 300 bin dolara ulaşmasının temel şartı nedir?

0 1

Bitcoin piyasası son zamanlarda olağanüstü bir performans sergiliyor ve kripto para birimi senenin başından itibaren yüzde  160lık getiri sağladı. Bununla birlikte mevcut piyasadaki kazanımlar 2017ye göre daha “gerçek” olsa da piyasadaki kurumlardan gelen eğilimin esas olarak dijital varlık piyasasındaki yüksek oynaklıktan kaynaklandığını belirtmek gerekir.

Veri sağlayıcısı Skewe göre yüksek volatiliteye rağmen Bitcoinin kapanışa yakın Gerçekleşen Volatilitesi 2017deki değerin yarısı. Aslında bu yıl 207 gün mutlak değerde yüzde  2den daha az kapanışa yaklaştı ve bu da BTCyi geleneksel piyasadaki çoğu teknoloji hisse senedi veya emtiadan daha az oynak yapıyor.

Bununla birlikte Bitcoin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini henüz geçmediğinden kripto para birimi bir bakıma hala keşfedilmemiş bir bölgede. Ergo özellikle Opsiyonların rekor ucuzluğu ışığında Bitcoin 20.000 Dolar ın üzerine çıkarsa bir rejim değişikliği olabilir.

Bitcoin ve dijital altın

Söz konusu dalgalanma ve fiyat kesinlikle daha fazla kurumu Bitcoine yatırım yapmaya davet etti ancak bu ilgi 20.000 $ fiyat seviyesinin üzerinde devam edecek mi? Bu Bitcoin dijital altın anlatısının ne kadarının takip ettiğine bağlıdır.

Şunu bir düşünün! Piyasaya yeni giren ve önde gelen yatırımcı Stanley Druckenmiller Bitcoinin bir değer deposu olarak çok cazip olan bir varlık sınıfı olabileceğini belirtti. Bu görüş kesinlikle büyük yatırımcıların düşünce sürecinde bir değişime işaret ediyor. Yatırımcı aslında Bitcoinden daha fazla altına sahip olduğunu kabul ederken şunları ekledi:

“Bitcoinden ziyade daha fazla altına sahibim ancak açıkçası altın yatırımı işe yararsa bitcoin yatırımı muhtemelen daha karlı olacak çünkü BTC daha ince likit olmayan ve çok daha fazla beta içeriyor.”

Bitcoin kullanımı kriptoya özgü işlemlerle sınırlı kalırken çoğu yatırımcı altında olduğu gibi Bitcoine güvenmedi. Bu nedenle Bitcoinin fiyatının 2021in sonunda 300.000 $ a çıkma olasılığı (Citigroup tarafından değerlendirildiği üzere) şimdilik çok uzak bir hayal olmaya devam edecek. Bunun nedeni Bitcoin dijital altındır anlatısının henüz gerçekleşmemiş olması ve kurumsal yatırımcılar arasında yerini bulmamış olmasıdır.

Ancak Ray Dalio Bitcoinin merkez bankaları büyük kurumsal yatırımcılar işletmeler veya çok uluslu şirketler tarafından Gold kullanıyorlarmış gibi kullanıldığını hayal edemediğine inandığı için hepsi bu kadar değil. Bu Bitcoinin enflasyon işlemlerinde yeniden bir hedge olarak kullanılmasına olan inancın altını çizerken aynı zamanda Altının  önceliğini de vurguladı.

Altın piyasası kadar büyümek için Bitcoinin piyasa değerinin 9 trilyon Dolar a ulaşması gerekiyor bu da Bitcoin başına 485.000 Dolar lık bir fiyat anlamına geliyor. Bu Citigroup tarafından belirlenen tahmini fiyattan daha yüksektir. Bununla birlikte bunun mümkün olmasının tek yolu dijital altın statüsüne ulaşması ve yatırımcıların dijital altının gerçekten de fiziksel altına eşdeğer olduğuna inanmasıdır.

Şu anda kripto piyasasına baktığımızda Bitcoinin 2021in sonunda 300.000 $ a yükseldiğini görmek zor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku