Airbnb kripto para ve blok zinciri devrimine doğru ilerliyor

Abone Ol
Airbnb kripto para ve blok zinciri devrimine doğru ilerliyor
Serkan Aydın
 • 23 Kasım 2020
 • Yazar:

   Ev kiralama devi Airbnb, dünyanın dört bir yanından milyonlarca müşterinin platformda ilk kez dijital para birimleriyle etkileşime girdiğini görebilecek bir hareketle blok zinciri teknolojisini ve dijital para birimini sistemine entegre etmeyi planlıyor.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) sunulan IPO prospektüsüne göre, Airbnb, blockchain teknolojisinin çeşitli uygulamalarını araştırıyor. Daha önce şirket, kripto para birimi ödemelerini desteklemeyi planlamadığını söylemişti.

  Başvuruda Airbnb, gelecekteki başarısının, platformunu desteklemek ve geliştirmek için blockchain gibi yeni teknolojileri benimseme becerisine bağlı olacağını söyledi.

  “Gelecekteki başarı… tokenizasyon, kripto para birimleri ve yeni kimlik doğrulama teknolojileri gibi yeni gelişen teknolojilere uyum sağlama yeteneğimize bağlı olacaktır. Sonuç olarak, teknolojilerimizi ve platformumuzu sürdürmek, geliştirmek ve iyileştirmek için önemli kaynaklar harcamaya devam etmeyi planlıyoruz. Ancak, bu çabalar beklenenden daha maliyetli olabilir ve başarılı olmayabilir. "

  Koronavirüs etkisi

  Dosyalama, özellikle COVID-19'un yol açtığı seyahat kısıtlamalarının bir sonucu olarak şirketin karşılaştığı zorlukları ele alıyor ve bu da gelirlerin geçen yıl % 39 düştüğünü gösteriyor.

  "2020'nin başlarında, COVID-19 dünya genelinde seyahati kesintiye uğratırken, Airbnb'nin işi önemli ölçüde azaldı, ancak iki ay içinde, iş modelimiz sınırlı uluslararası seyahatlerde bile yeniden canlanmaya başladı ve dayanıklılığını kanıtladı."

  Daha önce dijital para birimlerini reddetmesine rağmen, dosyalama Airbnb'nin son aylarda dijital para ödemelerini benimseyen büyük şirketlere yönelik daha geniş bir eğilimin parçası olarak fikrini değiştirebileceğini gösteriyor.

  Airbnb, pandeminin ardından dijital para birimlerini kabul etmeye başlayan birkaç uluslararası şirketten biridir. En önemlisi, online ödeme şirketi PayPal artık kullanıcılarının kripto para birimlerinde işlem yapmalarına izin vererek, PayPal destekli tüm satıcıları dijital para biriminde ödeme almaya açıyor.

  Airbnb'nin resmi olarak dijital para birimi ödemelerine dahil olması durumunda, hareketin Bitcoin topluluğu içinde önemli bir ilgi uyandırması ve ödeme için dijital para birimlerinin profilini daha geniş çapta yükseltmesi beklenir.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Airbnb ile ilgili her şey

  Airbnb kripto para ve blok zinciri devrimine doğru ilerliyor

  Airbnb kripto para ve blok zinciri devrimine doğru ilerliyor

   Ev kiralama devi Airbnb, dünyanın dört bir yanından milyonlarca müşterinin platformda ilk kez dijital para birimleriyle etkileşime girdiğini görebilecek bir hareketle blok zinciri tekno...

  • 23 Kasım 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.