Binance CEO’su Açıkladı: Kripto Para Piyasası Çökmeli! Neden?

125

Kripto para piyasalarının önde gelen kripto borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, piyasalar hakkında kritik yorumlarda bulunarak birçok yatırımcının dikkatini çekti. Ünlü CEO’ya göre kripto para piyasasının geçtiğimiz aylarda yaşadığı büyük çöküş, kripto para piyasalarına yaradı. İşte detaylar…

Binance CEO’suna göre yaşanan çöküşler, piyasalara uzun vadede yararlı oluyor!

Lider kripto borsası Binance’in ünlü CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz aylarda yaşanan Terra çöküşüne çeşitli atıflarda bulundu. Ünlü CEO, yaşanan son piyasa çöküşünün kripto para birimlerinin uzun vadeli sağlığı için iyi bir işaret olduğunu aktarıyor. Yeni bir CNBC röportajına göre, Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto piyasasının düşmesine neden olan şeyin piyasaya ani spekülatör girişi olduğunu iddia ediyor.

Binance CEO'su Açıkladı: Kripto Para Piyasası Çökmeli! Neden?

Ünlü CEO’nun kripto piyasası için aktardığı sözler ise şu şekilde:

“Bence piyasalara gelen ufak bir sıfırlama, dürüst olmak gerekirse sağlıklı olabilir. Kripto, bir dizi yatırımcıyı piyasaya çekti. Onlar büyük olasılıkla sadece spekülatörler ve bu gerçekten büyük ölçekte olmamalı. Bu büyük ölçekte gerçekleştiğinde, piyasa aşırı ısınmış demektir ve bir süre sonra elbette bir düzeltme olacaktır.

Genellikle, piyasalar her iki yönde de aşırıya kaçar. Bu nedenle, kripto piyasaları sadece inananları çekmeli, sadece teknoloji için içinde olan, onu nasıl kullanacağını anlayan insanları çekmelidir.”

“Tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olduğu zamandan çok daha sağlıklı!”

Lider kripto borsası Binance’in CEO’suna göre, Terra çöküşünün tetiklediği zayıf ellerin piyasadan çekilmesiyle beraber kalanların kripto ekosisteminin genel büyümesine katkıda bulunması muhtemel olduğundan, sektörün uzun vadeli yükseliş yaşaması beklenilebilir bir durum olarak açıklanıyor. Changpeng Zhao’nun kripto piyasası hakkında söylediği sözler ise şu şekilde:

“Bence düzeltmeler aslında sağlıklı. Ancak Terra/LUNA kazası göz önüne alındığında, pek çok insanı incitiyor ama aynı zamanda sektördeki birçok zayıf oyuncuyu da ayıklıyorsunuz. Aslında şimdi endüstrinin 2021 Kasım ayında Bitcoin’in 68.000 dolar olduğu zamandan çok daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Artık uygulamalar geliştiren insanların sektörde kaldığını görüyoruz. Sektördeki yatırımcılar artık uzun vadeli bir bakış açısına sahip. Aslında endüstrinin şu anda tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olduğu zamandan çok daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.”

Binance CEO'su Açıkladı: Kripto Para Piyasası Çökmeli! Neden?

Kripto piyasasında ise dalgalanmalar devam ediyor. Lider kripto varlık geçtiğimiz 1 haftalık süreçte yüzde 6,1 değer kazandı. Temmuz ayı içerisinde yaşadığı küçük boğa dönemleriyle beraber toplamda yüzde 21 değer kazanan lider kripto  birimi, anlık olarak 23,864.81 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku