Afrika’nın en büyüğünden kripto para düzenlemesi

0 1

Nijeryadaki Federal Maliye Bakanlığı bir kripto çerçevesi oluşturmak için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile ortaklığa gireceğini açıkladı. Bakanlığa göre ortaklıktan inşa edilen yeni çerçeve ülkedeki kripto traderlarının faaliyetlerini kontrol etmeye yardımcı olacak.

Nijerya Afrikanın en büyük ekonomilerinden birine sahip. Ayrıca bu yeni çerçeve Güney Afrikanın ülkedeki kripto traderlarının kripto sektöründe yürütülen yasa dışı durumları kontrol etme faaliyetlerini düzenlemek için yaptığı son hamlelerin arkasından geliyor.

Nijerya hükümeti blockchain alanına girmek istiyor

Maliye Bakanlığı ile SEC arasındaki ortaklık The Economist Intelligence Unit ile işbirliği içinde Mastercard tarafından düzenlenen bir etkinlikte ortaya çıktı. Etkinlik “Nijeryada Fintech: State Of Play” olarak etiketlendi ve 24 Kasımda Lagosta gerçekleşti ve FinTech sektörünün çeşitli önemli paydaşları katıldı. Bakanlığın BİT özel danışmanı Armstrong Takang etkinlikte yaptığı açıklamada Nijerya hükümetinin ülkeyi kripto ve blok zinciri benimsemesini kullanarak ilerletmek için yeni bir fırsat gördüğünü kaydetti.

Ayrıca Takang ülkenin kripto sektörünü ve üyelerini destekleyecek bir düzenleme oluşturmayı umduğunu söyledi. 14 Eylülde tur atan çeşitli basında çıkan haberlere göre Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dijital varlıkları menkul kıymet olarak sınıflandıracağını açıkladı.

Kripto sektöründe ticareti kendi kuralları uyarınca düzenlenmiş bir faaliyet olarak sınıflandıracak. Duyuru ülkedeki kripto için bir geri dönüş olarak görülürken kripto topluluğunun üyeleri CBN SECs güncellemesini ele alamadığı için güncelleme konusunda Nijerya Merkez Bankasının standında hala bir kayıp yaşıyordu.

Son SEC güncellemesinde CBNnin sessizliğine rağmen kripto kullanımı artık yaygınlaştı

Nijerya Merkez Bankası güncelleme konusunda sessiz kalsa da ülkedeki kripto meraklıları ve kullanıcıları dijital varlıkların ticaretinin yakında hükümet tarafından yasal olarak tanınacağından emin olabilirler. Ayrıca Takang Afrika ülkesinde kripto alım satımı ile ilgili ortaya çıkabilecek sınır ötesi etkiler gibi bazı sorunları da konuştu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku