Adres sayıları böyle diyor: Bitcoin 12 bin dolar olmalı

0 0

Bloomberg’in “kriptoya bakış” analizinin Temmuz bölümünde Bitcoin ve altın arasındaki korelasyona değinilirken BTC’nin artık volatilitesi çok yüksek olan bir spekülatif varlıktan dijital altın seviyesine yükseldiği belirtildi.

Kurumsal yatırımcıların son birkaç ay içinde ciddi Bitcoin aldıkları dünya merkez bankalarının politikalarının ve yükselen altın fiyatının da Bitcoini olumlu etkileyeceği belirtiliyor. Hem kripto hem de altının pozitif makro ekonomik temellere dayandığı bildirilirken Bitcoinin buna benzer birçok kripto para biriminden çok daha iyi performans göstermesi bekleniyor.

Analistler ayrıca arz-talep dengesinin temel kuralları değişmediği sürece BTCnin kıt arzının fiyat için olumlu olacağını söylüyorlar.

BTC talep göstergeleri pozitif

Bloomberg analisti Mike McGlone Altın ETFlerindeki artışa benzer şekilde Bitcoin fiyatının artış için mevcut olduğunu Grayscale Bitcoin Trusta (GBTC) göre vurguladı.

McGlonea göre GBTCnin toplam aktifleri yeni zirvelere ulaşırken Bloomberg grafiği 52 haftalık ortalamada katılaşıyor. McGlone “Grayscalein dolaşımdaki BTCnin yüzde 2sinden biraz daha fazlasına sahip olduğu pek fazla görünmeyebilir ancak düzenlenmiş borsalardaki işlem hacmi yatırımcı talebi için iyi bir göstergedir. Göstergelerin çoğu arzın azalmasının benimsenmesini artırdığını ve bu da fiyat artışlarına neden olacağını göstermektedir. Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi tarafından ölçülen daha geniş piyasa performansı beklenen seviyenin altında ancak bu dijital altının çok talep edildiği bir ortamda katlanılabilir ”notunu da ekliyor.

Adres sayısı zirve yaptı

Bloomberge göre 2018 fiyat düşüşünün ve 2019daki toparlanmanın önemli bir işareti olan “kullanılan aktif Bitcoin adresleri” sayısı BTCnin 12 bin dolar civarında durması gerektiğini gösteriyor.

Analiz ayrıca Bitcoin adreslerinin sayısının Şubat 2018den bu yana en yüksek seviyelerde gezintiğini de belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku