ABD’nin En Eski İkinci Bankası Kripto Para Sektörüne Giriyor!

0 39

ABD’nin en eski bankası BNY Mellon kripto para birimi sektörüne girdikten kısa bir süre sonra, şimdi de ülkenin en eski ikinci bankası olan State Street Corporation kripto para kervanına katıldı. Yönetiminde 3 trilyon dolarlık varlığa sahip olan bankacılık devi, Londra merkezli Puremarkets’in, bankanın Currenex platformunu dijital varlık ticareti için kullanmasına izin verecek.

Puremarkets Ltd. tarafından başlatılan Pure Digital, “kripto para birimi fiyat keşfi ve risk yönetimi için bankalar arası bir pazar” olarak tanıtıldı.

Bugün erken saatlerde yapılan bir duyuruya göre, Londra merkezli şirket 1792’de kurulan Amerikan bankacılık devi State Street Corporation ile ortaklık kurdu.

Pure Digital, işbirliği sayesinde kripto ticaretini sağlamak için State Street’in Currenex adlı banka sınıfı ticaret platformunu kullananacak.

Fiziksel teslimat ve banka saklama servisi ile dijital varlıklar için yüksek verimli OTC pazarı sayesinde süreç tamamen otomatik hale getirilecek. Kurumsal müşteriler, tüm katılımcılar için verimli sermaye kullanımı ve kontrolü sağlayan ikili kredi kullanabilecek.

Heyecan Duyuyoruz

Açıklamada, ticaret platformunun 2021 ortalarında faaliyete geçeceği bildirildi. State Street ve Pure Digital, herhangi bir açık ayrıntı vermeden, “dijital para ticaret alanını daha fazla keşfetme” planlarını bu şekilde özetlemiş oldular.

State Street Küresel Hizmetleri Başkanı David Newns şunları söyledi:

“Banka olarak, bu heyecan verici dijital para ticareti girişimi için Pure Digital’e sağlam teknoloji ve altyapı sağlamaktan ve onların dijital varlık ticareti piyasasındaki deneyim ve uzmanlıklarından yararlanmaktan ötürü heyecan duyuyoruz.” –

State Street’in kripto sektörüne girişi, bankacılık kurumlarından kripto para birimi endüstrisine doğru artan benimsenme oranını yeniden teyit ediyor.

ABD’nin en eski bankası BNY Mellon, bu yılın başlarında dijital varlık saklama hizmetlerine başlayacağını söyledi. Kısa süre sonra diğer devler de takip etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku