ABD’nin En Büyük Beşinci Bankasından Dev Adım!

0 171

ABD’nin önde gelen bankalarından U.S. Bank, bir blog gönderisinde müşterilerine üç kripto para teklifi sunacağını duyurdu. Banka, kripto para sektörüne  katılarak, New York Mellon (BNY Mellon) gibi diğer geleneksel finans kurumlarının yolundan gidiyor.

U.S. Bank’ın Blockchain Uygulaması, 2015 yılında lider kripto para biriminin fiyatının 200 doların altında olduğu zamanlarda kuruldu. Bugün BTC’nin fiyatı, pazarın büyümeye hazır olduğunu ve geleneksel finansın da bunun peşinden koşmaya başladığını gösteriyor.

Banka Kripto Para Pazarında Büyümeye Kararlı

Kripto para piyasası büyümeye devam ederken, U.S. Bank gibi kurumlar buna ayak uydurmak için hazırlanıyor. Bu kurumlar kripto para ve blockchain stratejisini destekleyen çapraz işlevselliğe sahiptirler. Dijital, teknoloji ve ürün uzmanları, sahne arkasında planlıyor, test ediyor ve strateji oluşturuyor.

U.S. Bank Global Fund Services’in baş strateji sorumlusu Christine Waldron şunları söyledi;

“Blockchain ve kripto para uygulamalarımızda yeniliği teşvik etmek için dijital yeteneklerimiz, ürün geliştirmemiz ve teknolojimiz genelinde en iyisini yapmaya odaklandığımız için gurur duyuyorum.”

 Müşteriler İçin Üç Yeni Teklif

ABD Bankası, müşterilerinin dijital varlıkları çevreleyen ihtiyaçlarını desteklemek için üç girişimi duyurdu. Girişimler, yeni ürünler ve hizmetler, stratejik ilişkiler ve kripto para birimi alanında müşteri kazanımlarını içeriyor.

U.S Bank Global fonu, yeni bir kripto para saklama ürünü sunacak. Bu, fon hizmeti için bir alt saklama görevlisinin görevlendirildiği müşteriler için. Banka şu anda alt saklama kuruluşunun seçimini tamamlıyor ve dahili incelemeler tamamlandığında ayrıntıları açıklayacak.

Banka kısa süre önce kurumsal düzeyde blockchain tabanlı finansal ve düzenleyici teknoloji geliştiricisi olan Securrency’e yatırım yaptığını duyurdu. Projenin son finansman turundaki önde gelen yatırımcılardan biri, bankanın stratejik ilişkiler kurma konusundaki ilgisini ifade eden U.S Bank’tı.

U.S Bank, bu yıl NYDIG’in ETF Bitcoin fonunu yönetmek üzere seçildi ve yasal onayları bekledi. Bu, bankanın NYDIG ile uzun süredir devam eden özel fon hizmeti ilişkisini kurmasına ve genişletmesine yardımcı olacaktır.

ABD Somut Adımlar Atıyor

Goldman Sachs ve Morgan Stanley gibi önde gelen geleneksel finans kurumları geçtiğimiz günlerde özel müşterilere Bitcoin fonlarına erişim sunacaklarını duyurdu. Raporlar, JP Morgan Chase’in belirli müşterilere benzer bir hizmet sağlamaya hazır olduğunu belirtiyor.

Waldron şunları ekledi:

“Yatırımcı ilgisinin, pazarın benimsenmesinin ve düzenleyici rehberliğin son zamanlarda hızlanması, bankaların müşterilerinin en değerli varlıklarını koruma ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmeleri için yeni fırsatlar sunuyor. Bu yeni fırsatlardan bir tanesi, bugün on milyonlarca Amerikalı için kripto para hizmetleri sunmayı da içeriyor. Bu tür ürünleri güvenli ve emniyetli bir şekilde etkin bir şekilde sunmak için uygun risk yönetimini ve kontrollerin uygulanmasını sağlayan bir yaklaşım içindeyiz “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku