ABD’nin Emlak Kralı Rick Caruso Sonunda Doğru Yolu Buldu!

0 41

Amerikan Emlak milyarderi Rick Caruso, şirketi Caruso Properties’in Los Angeles’taki mülkleri için kira ödemesi olarak Bitcoin’i (BTC) kabul edeceğini açıkladı. Caruso Properties, Bitcoin ödemelerini kolaylaştırmak için Gemini kripto para borsası ile ortaklık kurdu ve ayrıca Los Angles Times’daki bir rapora göre, şirket Bitcoin’e yatırım yaptı.

Raporda ayrıca Caruso Properties hazinesinin yüzde 1’inin Bitcoin’e dönüştürüldüğünü vurguladı, ancak anlaşmanın tahmini değeri açıklanmadı. Bitcoin yatırımı yapan ve Bitcoin ödemesini kabul eden Caruso, Bitcoin’e 1.5 milyar dolar yatırım yapan ve Bitcoin’i Tesla arabaları için ödeme olarak kabul etmeye başlayan Tesla ligine girdi.

Caurso, Bitcoin’in bir hedging varlığı olarak değerini kanıtladığını söyledi ve şunları ekledi:

“Şirketin mali durumunu çeşitlendirmenin iyi bir önlem olduğuna ve bizim için iyi bir yatırım olduğunu şimdiden kanıtladığına inanıyorum.”

“Bitcoin ve blockchain’in gelecekte aynı şeyi yapacağına inanıyorum ve bu endüstride yer almak istiyoruz.”

Elon Musk Kirasını Bitcoin ile mi Ödeyecek?

Elon Musk, Caruso’nun Bitcoin ile kira ödeyen ilk müşterisi olabilir, çünkü Tesla, milyarderin emlak firmasından Los Angeles’ta bir araba bayiliği için bir mülk kiraladı. Musk, geçtiğimiz günlerde ABD müşterilerinin Tesla arabaları için Bitcoin ile ödeme yapabileceğini duyurdu ve ayrıca Bitcoin’in fiat’a dönüştürülmeyeceğine dair güvence verdi.

Caruso, Elon ile bunun hakkında konuşmadım, dedi. “Bir öncü olarak kirasını Bitcoin olarak ödeyen ilk kişi Elon Musk olabilir.”

Aslında 2021, Bitcoin sadece fiyat artışıyla ilgili değil, ana akım kabulü için bir patlama yılı olabilir. Tesla ve MicroStrategy gibi Fortune 500 şirketleri ve şimdi de Caruso Properties, Bitcoin’i değer deposu olarak kullanırken, Bitcoin artık emin adımlarla ilerliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku