ABD’li Milletvekillerinden Yeni Kripto Para Tasarısı

0 119

ABD’de Milletvekilleri, kripto para düzenlemelerini açıklığa kavuşturmak için yeni bir tasarı önerdiler ve bu tasarı bir dijital varlığın menkul kıymet olup olmadığını konusuna netlik getirmeyi amaçlıyor.

Yasanın amacı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) kripto para birimleri üzerindeki yargı yetkisini oluşturmak. Tasarı ile birlikte ABD’deki dijital varlıkları yöneten yasal ve düzenleyici çerçeveleri değerlendirmek için bir çalışma grubu oluşturulacak.

Grup, tasarının onaylanması durumunda sonraki 90 gün içinde oluşturulacak ve grup üyeleri arasında SEC uzmanları, CFTC uzmanları, finansal hizmetler ve finansal teknolojiyle ilgili kuruluş ve şirketlerden sivil toplum temsilcileri bulunacak.

Grup, mevcut kripto para düzenlemelerini analiz edecek ve bir yıl içinde mevcut yasal önlemlerin piyasaları ve ülkenin rekabetçi konumunu nasıl etkilediğine dair bir rapor sunacak. Ayrıca, birincil ve ikincil dijital varlık piyasalarının da bütünlüğünü ve etkinliğini iyileştirmek için öneriler de sunacak.

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerine kurumsal ilgi artmaya devam ederken, düzenleyici netlik kurumsal ilginin artması yüksek ihtimal görülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku